tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Protesty w Armenii

Szefowie policji i służby bezpieczeństwa odwołani na wniosek nowego premiera Armenii

Szef armeńskiej policji Wladimir Gasparian i dyrektor krajowej służby bezpieczeństwa Georgy Kutojan zostali w czwartek odwołani przez prezydenta Armena Sarkisjana na wniosek nowego premiera Nikola Paszyniana.

Paszynian, były lider opozycji, został we wtorek wybrany przez parlament na szefa rządu po trwających kilka tygodni ulicznych masowych protestach przeciwko korupcji i kumoterstwie w kraju.

Wniosek o odwołanie szefów policji i służb specjalnych

Nowy premier ogłosił w czwartek w mediach społecznościowych, że zwrócił się do prezydenta z propozycją dymisji Gaspariana i Kutojana.

Gasparian był szefem armeńskiej policji od listopada 2011 roku, a Kutojan stał na czele Krajowej Służby Bezpieczeństwa od lutego 2016 roku.

W czwartek Wardan Aramian, pełniący obowiązki ministra finansów, oświadczył z kolei, że rezygnuje ze swej funkcji z powodu tworzenia nowego rządu pod wodzą Paszyniana - poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti. Aramian był ministrem finansów w gabinecie byłego prezydenta Serża Sarkisjana, który, już jako premier, ustąpił 23 kwietnia z funkcji wskutek protestów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Protesty w Armenii

Pozostałe informacje