tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Protesty w Armenii

Spotkanie lidera protestów w Armenii z przedstawicielem rządu odwołane

Odwołano zaplanowane na środę spotkanie lidera antyrządowych protestów Nikola Paszyniana z reprezentującym rządzącą partię i pełniącym obowiązki premiera Armenii Karenem Karapetianem - powiadomił we wtorek wieczorem agencję Reutera rzecznik Paszyniana, Tigran Awinian.

- Spotkanie odwołano. Tematem negocjacji może być tylko jedna kwestia: pokojowe przekazanie władzy narodowi, przedterminowe wybory parlamentarne - powiedział.

Dodał, że rządząca Republikańska Partia Armenii, kierowana przez Serża Sarkisjana, który w poniedziałek po wielodniowych protestach złożył dymisję, nie może reprezentować tymczasowego rządu.

Awinian nie podał więcej szczegółów w sprawie odwołanego spotkania.

Wielotysięczne protesty w Armenii

Wcześniej we wtorek na konferencji prasowej Paszynian zapowiedział, że w środę odbędzie się wiec, na którym ogłosi swoją kandydaturę na szefa rządu. Dodał, że "zakończyła się era rządzącej Republikańskiej Partii Armenii", i podkreślił, że nikt z tej partii nie zostanie premierem.

Paszynian zapewniał też, że zamierza prowadzić negocjacje z pełniącym obowiązki premiera i spikerem parlamentu Arą Bablojanem. - Apeluję do Karena Karapetiana, by nie próbował utrzymać się u władzy, jutro powinniśmy omówić pokojowe przekazanie władzy - mówił.

Wielotysięczne demonstracje rozpoczęły się 13 kwietnia w Erywaniu i innych miastach Armenii. Ich uczestnicy protestowali przeciwko objęciu stanowiska szefa rządu przez Serża Sarkisjana, który wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta. Pojawiły się też m.in. zarzuty o korupcję, uzurpację i zbytnie zbliżenie polityki Erywania do Moskwy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Protesty w Armenii

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje