tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Arka Noego odnaleziona

Arka Noego odnaleziona
Foto: Noah's Ark Ministries International To z pewnością nie dawna osada ludzka, uważają naukowcy

Poszukiwania Arki Noego dobiegły końca, ogłosił zespół naukowców z Chin i Turcji. Biblijną arkę ewangeliccy eksploratorzy znaleźli na górze Ararat we wschodniej Turcji.

Góra Ararat od dawna była wskazywana jako miejsce, dokąd trafiła Arka Noego, na której - według Starego Testamentu - ludzkość i zwierzęta przetrwały wielki potop.

- Nie ma 100-procentowej pewności, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 procent to jest właśnie - powiedział Yeung Wing-Cheung, z zespołu "Noah's Ark Ministries International", który dokonał znaleziska.

"To ona"

Skąd ta pewność? Otóż naukowcy dokonali datowania drewnianych pozostałości izotopem węgla i ustalili, że mają one ok. 4800 lat.

Pierwszy raz w historii poszukiwania Arki znalezisko jest bardzo dobrze opisane i udokumentowane. Jest duża ilość twardych dowodów na to, że konstrukcja znaleziona na Górze Ararat we wschodniej Turcji jest legendarną Arką Noego.

Gerrit Aalten, duński poszukiwacz Arki

Poszukiwacz arki z Danii, Gerrit Aalten, którego organizację poproszono o ocenę znaleziska uważa, że tym razem coś musi być na rzeczy.

- Pierwszy raz w historii poszukiwania Arki znalezisko jest bardzo dobrze opisane i udokumentowane. Jest duża ilość twardych dowodów na to, że konstrukcja znaleziona na Górze Ararat we wschodniej Turcji jest legendarną Arką Noego - powiedział na konferencji prasowej.

Znaleziskona liście UNESCO?

Drewniana konstrukcja składa się z kilku przegród, w których miały być transportowane zwierzęta.

- W październiku 2008 roku wspiąłem się na górę wraz z tureckim zespołem. Na wysokości ponad 4 tys. metrów zobaczyłem konstrukcję zbudowaną z desek.

Wykluczono, że znalezisko było pozostałością osady ludzkiej. Na tej wysokości - ponad 3 tys. metrów - nigdy takowych bowiem nie znaleziono.

I choć przed naukowcami jeszcze dużo pracy - trzeba przekonać świat o znalezisku - lokalne władze chcą już zwrócić się do tureckiego rządu o wpisanie Arki na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu będą mogły ruszyć szczegółowe prace archeologiczne.

sm/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Rafałg8a4
Rafałg8a4

Ten sam news już wiele lat temu słyszałem. Raczej wiarygodność w stylu kręgów na zbożu i rzeźbionych stóp na kamieniu w Licheniu. Co ciekawe, wspomniano o datowaniu radiowęglowym, które jest przecież odrzucane przez religijny konserwatyzm, ze względu na wykazywanie wieku do ok 60 tys lat....a Ziemia ma przecież 6 tys lat, a nauka to rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje