tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Okrutna "zabawa" z dziećmi? Jolie zarzuca manipulację, pismo zaprzecza

Okrutna "zabawa" z dziećmi? Jolie zarzuca manipulację, pismo zaprzecza
Foto: Heng Sinith/AP/East News | Video: Reuters Archive Jolie od lat angażuje się w pomoc w biednych regionach świata. Na nagraniu w Birmie w 2016 roku

Angelina Jolie zarzuciła pismu "Vanity Fair" manipulację po wywiadzie opublikowanym na jego łamach, w którym opowiedziała o kontrowersyjnej "zabawie" z dziećmi podczas kręcenia jej filmu w Kambodży. Pismo odrzuciło jednak oskarżenia, w odpowiedzi publikując spisany fragment nagrania rozmowy z aktorką.

Kontrowersje dotyczą filmu "Najpierw zabili mojego ojca", który Angelina Jolie w 2016 roku nakręciła w Kambodży. Oparty jest on na relacjach ocalałych z rzezi Czerwonych Khmerów, brutalnie rządzących Kambodżą w latach 1975-1979. Obraz przedstawiony jest oczami dziecka.

W wywiadzie, który ukazał się pod koniec lipca na łamach magazynu "Vanity Fair" Jolie opisała, jak twórcy filmu bawili się podczas rekrutacji dzieci starających się o angaż. Jedną z "zabaw" miało być dawanie im pieniędzy, a następnie odbieranie im ich.

Magazyn broni wywiadu

Aktorka i reżyserka stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom twierdząc, że jej wypowiedź została zmanipulowana. "Podjęto wszelkie starania w celu zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu i dobra dzieci" - oznajmiła Jolie nazywając artykuł "zasmucającym".

Prawnicy Jolie oskarżyli także Evgenię Peretz, dziennikarkę "Vanity Fair" przeprowadzającą wywiad z aktorką, o "błędny" zapis relacji. Od magazynu zażądano usunięcia akapitu zawierającego kontrowersyjną wypowiedź, przeprosin oraz sprostowania, w którym wyjaśnionoby, że dzieci nie zostały oszukane.

"Vanity Fair" odmówiło jednak twierdząc, że to, co ukazało się na łamach gazety, znajduje odzwierciedlenie w nagraniach rozmowy z reżyserką.

Magazyn ujawnił również fragment spisanego wywiadu, w którym Jolie opowiada, jak członkowie ekipy zachęcali dzieci słowami "kamera się zbliża, chcemy się z tobą pobawić!".

Jak następnie tłumaczyła, zabawa polegała na tym, że mówiono do dzieci: "Zamierzamy położyć pieniądze na stole. Pomyśl, na co potrzebowałbyś tych pieniędzy".

Dodała, że czasem były to też tylko "ciasteczka".

"A teraz je (pieniądze - red.) weź", mówiono, po czym "łapaliśmy je (dzieci - red.)", powiedziała Jolie - wynika z transkrypcji wywiadu.

Jolie: to była improwizacja

Aktorka twierdzi, że "udawane ćwiczenie improwizacji, odzwierciedlające rzeczywistą scenę z filmu, zostało opisane tak, jakby było prawdziwą sytuacją".

Wcześniej Jolie została skrytykowana przez wielu internautów, którzy zarzucili jej ekipie "emocjonalne nadużycia i okrucieństwo" wobec dzieci.

Angelina Jolie na początku roku mówiła BBC, że ma nadzieję, że jej film "Najpierw zabili mojego ojca" pomoże mieszkańcom Kambodży mówić bardziej otwarcie o traumatycznym okresie w ich historii, jakim były rządy Czerwonych Khmerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje