tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zamachy w Hiszpanii

"Alhambra jest chroniona 24 godziny na dobę"

"Alhambra jest chroniona 24 godziny na dobę"
Foto: Jebulon / Wikipedia-Creative Commons CC0 1.0 Na celowniku dżihadystów miała się też znaleźć Sagrada Familia ["Fakty" TVN z 20.08.2017]

Po zapowiedziach ataków i groźbach wobec Hiszpanii opublikowanych w internecie przez dżihadystów zespół pałacowy Alhambra, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, zwiększa systemy kontroli i bezpieczeństwa - podają w środę hiszpańskie media.

- Alhambra jest chroniona 24 godziny na dobę - powiedział Reynaldo Fernandez, dyrektor Alhambry i otaczających ją ogrodów Generalife. - Wszystkie inwestycje, które będą musiały być poniesione, zostaną poniesione - dodał.

Obecnie koszt zapewnienia bezpieczeństwa sięga 2 milionów euro rocznie.

Zdjęcia zamku w materiałach dżihadystów

Tak zwane Państwo Islamskie już rok temu umieściło zdjęcia Alhambry w jednym ze swych indoktrynujących nagrań wideo skierowanym do dzieci. W wideo wspomniano także o pragnieniu odzyskania Al-Andalus.

Al-Andalus to arabskie określenie Półwyspu Iberyjskiego. Jest także używane jako ogólna nazwa terytoriów położonych na półwyspie, które w latach 711-1492 znajdowały się w rękach muzułmanów. Rekonkwista, czyli walka odzyskanie ziem z rąk Maurów, trwała ponad 770 lat.

Źródło: Wikipedia-Creative Commons CC0 1.0 / Jebulon Zespół pałacowy Alhambra w Grenadzie

Atrakcja turystyczna

Alhambra, wpisana w 1984 roku na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, to warowny zespół pałacowy znajdujący się na południu kraju, w Grenadzie - andaluzyjskim regionie Hiszpanii.

Była siedzibą emirów Granady aż do zwycięskiej rekonkwisty w 1942 roku. Alhambrę każdego roku odwiedzają miliony turystów z całego świata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Zamachy w Hiszpanii

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje