tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ajatollah Chamenei o ludziach Trumpa: niedoświadczona grupa

Ajatollah Chamenei 
o ludziach Trumpa: niedoświadczona grupa
Foto: khamenei.ir Chamenei po raz kolejny skrytykował prezydenta USA

Irański najwyższy przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei ostro skrytykował w niedzielę administrację prezydenta USA Donalda Trumpa.

- Ta niedoświadczona grupa nie uznaje ludzi i przywódców Iranu - powiedział Chamenei, którego słowa cytuje telewizja państwowa. - Kiedy dostaną cios w twarz, dopiero wtedy zorientują się, co się dzieje - dodał Chamenei.

Reuters pisze, że Chamenei i inni wysocy rangą przedstawiciele władz w ostatnim czasie otwarcie krytykują prezydenta USA. Krytyka nasiliła się po tym, jak Trump w ubiegłym miesiącu wybrał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej, która jest głównym regionalnym rywalem Iranu.

W czasie tej wizyty Trump stwierdził, że Teheran jest głównym fundatorem bojowników, skrytykował także porozumienie nuklearne pomiędzy Iranem a sześcioma mocarstwami, w tym USA, na mocy którego zniesiono większość sankcji. Waszyngton zapowiedział, że dokona przeglądu tej umowy.

"Kto stworzył Państwo Islamskie? Ameryka"

Iran i USA zerwały stosunki dyplomatyczne krótko po islamskiej rewolucji w 1979 roku i pozostają ze sobą we wrogości.

Ostatnio Chamenei oskarżył USA i Arabię Saudyjską o finansowanie sunnickich terrorystów, w tym tak zwane Państwo Islamskie, które przyznało się do przeprowadzenia zamachów w Teheranie z 7 czerwca 2017 roku.

- Wy [USA - red.] i wasi agenci jesteście źródłem niepokoju na Bliskim Wschodzie. Kto stworzył Państwo Islamskie? Ameryka. Twierdzenie, że Ameryka walczy z Państwem Islamskim, to kłamstwo - miał stwierdzić Chamenei.

Także Irańska Gwardia Rewolucyjna wydała komunikat, w którym twierdzi, że za zamachami w Teheranie stoją Arabia Saudyjska oraz USA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje