tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rozlewnia chemikaliów w ogniu. "Rozpuszczalnik płynął po ziemi"

zobacz więcej wideo »
Rozlewnia chemikaliów w ogniu. "Rozpuszczalnik płynął po ziemi"
Foto: Wojtas / Kontakt 24 | Video: Dariusz / Kontakt 24 Do pożaru doszło w Żywcu

Dym unosił się jeszcze we wtorek rano nad magazynem z chemikaliami w Żywcu (Śląskie), który zapalił się w poniedziałek wieczorem. Ogień objął powierzchnię blisko 600 metrów kwadratowych, spaliły się samochody stojące w pobliżu zakładu. Część składowanych w magazynie chemikaliów rozlała się i dostała do studzienek. Pierwszą informację, nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło przed godziną 21 przy ulicy Stolarskiej. Na zdjęciach, jakie otrzymaliśmy od Reporterów 24, widać było słup ognia i gęste kłęby dymu nad zakładem.

Ogień w rozlewni chemikaliów

Jak przekazał aspirant sztabowy Marek Tetłak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, ogień pojawił się w dzielnicy przemysłowej. Zapaliła się rozlewnia chemikaliów.

Spłonęły również samochody stojące w pobliżu zakładu.

Na miejsce pożaru wysłano 28 zastępów straży pożarnej, czyli około 140 strażaków. Akcja gaśnicza nie była łatwa, ponieważ ze względu na wysoką temperaturę i chemikalia strażacy nie mogli wejść do budynku. Jeden ze strażaków odniósł lekkie obrażenia.

- Pożar już się nie rozprzestrzenia. Ogień objął powierzchnię blisko 600 metrów kwadratowych zakładu - wyjaśniał rzecznik po kilku godzinach od wybuchu pożaru.

- Nie ma zagrożenia dla mieszkańców, nie było również zarządzonej ewakuacji. Inne zakłady będące w okolicy również nie są zagrożone - dodawał.

 

Oglądaj
Strażacy dogasili pożar chemikaliów w Żywcu
Wideo: tvn24 Strażacy dogasili pożar chemikaliów w Żywcu

Nie wszystko spłonęło

Główna akcja gaszenia pożaru trwała ponad cztery godziny. - Trwa zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed możliwością ewentualnego ponownego zapalenia - tłumaczył we wtorkowy poranek młodszy brygadier Paweł Górny z PSP w Żywcu.

Dodał, że w magazynie ogień objął głównie rozpuszczalniki, które są skrajnie łatwopalne.

- Głównym zagrożeniem było to, że 1000-litrowe zbiorniki rozpuszczalnika uległy deformacji i uszkodzeniom, a rozpuszczalnik płynął po powierzchni ziemi - tłumaczył Górny.

Część rozpuszczalników dostała się do studzienek burzowych. Jak podał strażak, udało się zabezpieczyć ten wyciek i uchronić część zabudowań magazynu przed spaleniem. - Jedna trzecia budynku została uratowana, w której znajdują się 32 pojemniki 1000-litrowe z łatwopalną substancją - wyjaśniał przedstawiciel żywieckiej Państwowej Straży Pożarnej.

Oglądaj
Strażacy z Żywca walczyli z pożarem magazynu chemikaliów
Wideo: tvn24 Strażacy z Żywca walczyli z pożarem magazynu chemikaliów

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje