tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Życzenia dla Polski

"Polsko! Bywałaś dzielna, a teraz bądź Mądra i Dobra!". Złóż życzenia Polsce

"Polsko! Bywałaś dzielna, a teraz bądź Mądra i Dobra!". Złóż życzenia Polsce
Foto: Shutterstock | "Życzenia dla Polski". Wypełnij formularz i złóż życzenia Polsce

Sto lat temu po dziesięcioleciach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Kolejne dekady obfitowały w sukcesy i wielkie tragedie, w chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie je Polska przetrwała. Jak będzie wyglądała za następne 100 lat? Czego można życzyć naszej Ojczyźnie i Rodakom dziś?

Z okazji Stulecia Niepodległości zachęcamy Państwa do przesyłania "Życzeń dla Polski". Będziemy je publikować na naszym portalu, a potem złożymy je w kapsule czasu, którą za kolejne 100 lat otworzą nasi potomkowie. Najciekawsze życzenia zostaną opublikowane w księdze pamiątkowej, zaś to, które kapituła uzna za najlepsze, zostanie publicznie odczytane podczas specjalnej Debaty na Stulecie Niepodległości.

Złożenie życzeń jest bardzo proste: wystarczy wypełnić ten formularz.

Czego zatem życzycie Polsce?

 

Polsko! Sto lat, które minęły, odkąd powróciłaś na Mapę Świata, to nie tylko wydarzenia, ale przede wszystkim ludzie, którzy historię Polski tworzyli i o Wolną Polskę walczyli - słowem, czynem i kulturą. Nie zapominajmy zatem, że ta Wolność nie została nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią walczyć i ją pielęgnować codziennie, a przy tym żyć tak, aby te pokolenia, które po nas przyjdą, były dumne z Polski i Polaków i aby zawsze przyświecały im trzy wartości: Bóg - Honor - Ojczyzna.

Barbara Filipiak

 

 

Polsko, życzę Ci mądrości, takiej, która wybiera salomonowe rozwiązania, kompromisowe rozwiązania - dzięki nim ludzie się łączą, słuchają się nawzajem i razem wypracowują zasady "Pawiem narodów byłaś i papugą" - nie bądź już papugą. Zawsze byłaś kolorowa, wielokulturowa, tolerancyjna - to był Twój atut. Utrzymaj go. I pamiętaj, że masz wśród swoich mieszkańców fantastycznych ludzi, którzy tworzą nowoczesną i nowatorską ścieżkę Twojego rozwoju. Doceń to. wykorzystaj szansę. Mądrze.

Anonimowo

 

 

Kochana Polsko, życzę Ci, byś była dumna z nas Polaków, nie dzieląc nas tak, jak my mamy to zwyczaju - czy na biednych i bogatych, wierzących czy nie, lewicowych czy prawicowych, z północy, południa, wschodu czy zachodu, wolących góry czy preferujących morze. Życzę Ci, by bolesne i okrutne epizody z historii już nigdy nie miały miejsca, byś była wolna, szczęśliwa i silna jak nigdy dotąd. Byś nie była jedynie na koszulkach na pokaz, ale w sercach, głośnym i cichym głosie. Wszystkiego dobrego moja droga Ojczyzno, obyśmy okazali się Ciebie godnymi!

Marta

 

 

Polsko! Bywałaś dzielna - a teraz bądź Mądra i Dobra!

WS

 

 

Kochana Polsko! Życzę Ci mądrych obywateli. Takich, którzy nie skaczą sobie do gardeł, aby posiąść władzę nad Tobą. Aby wreszcie Polacy potrafili się ze sobą dogadać i nie patrzeć na siebie z nienawiścią. Aby więcej nas Polaków łączyło niż dzieliło. Życzę Ci Ojczyzno moja, abyś nigdy nie musiała się za nas wstydzić. Pozostań piękna i otwarta dla wszystkich. TRWAJ...

Anonimowo

 

 

Polsko Ojczyzno Moja Umiłowana, życzę Tobie, byś nie musiała nigdy więcej krwi swoich synów i córek w walce o wolność przelewać. Byś z dumą i należnym Ci szacunkiem jaśniała wśród narodów, niepodległa i silna siłą swoich obywateli.

Jarek Starzak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Życzenia dla Polski

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje