tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zmarł Jan Wejchert

Zmarł Jan Wejchert
Foto: tvn Jan Wejchert zmagał się z białaczką

Grupa ITI z wielkim smutkiem zawiadamia o śmierci Jana Wejcherta - Twórcy i Lidera Grupy ITI. Dziś w nocy Jan Wejchert niespodziewanie zmarł w wyniku niewydolności serca spowodowanej infekcją bakteryjną i sepsą, która doprowadziła do załamania układu odpornościowego. Jan Wejchert przez lata toczył walkę z białaczką zdiagnozowaną u niego w 1993 roku. W latach 1996 i 2006 przeszedł kolejne autotransplantacje i chemioterapie.

Jan Wejchert rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1984 założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. W ciągu tych lat uczynił z niej wiodącą grupę medialną Centralnej i Wschodniej Europy. Wizja Jana Wejcherta, że każdy z podmiotów wchodzących w skład Grupy ITI powinien być liderem w swojej kategorii i biznesowym sukcesem, ziściła się, a marki takie jak TVN, Onet, ‘n’ i Multikino są rozpoznawane przez każdego Polaka.

Polska straciła dziś jednego ze swoich najwybitniejszych przedsiębiorców. Grupa ITI - swojego lidera, a my wszyscy – oddanego przyjaciela, partnera biznesowego, członka rodziny. Jednak spuścizna Jana Wejcherta, jego wizja i duch będą dalej żywe we wszystkich spółkach Grupy ITI. Strata tak wybitnej osoby pogrążyła dziś w żałobie Grupę ITI.

Pragniemy również złożyć najszczersze kondolencje i połączyć się w smutku z żoną Jana Wejcherta – Aldoną, dziećmi - Łukaszem, Agatą, Victorią, Brunem, Charlottą oraz ich rodzinami.

Mariusz Walter – Bruno Valsangiacomo – Wojciech Kostrzewa w imieniu Rady Dyrektorów i Pracowników Grupy ITI.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje