tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ciężarówka i autobus zderzyły się, stanęły w płomieniach

Ciężarówka i autobus zderzyły się, stanęły w płomieniach
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Kolizja ciężarówki z autobusem. Pojazdy stanęły w płomieniach

16 osób zostało poszkodowanych w zderzeniu samochodu ciężarowego z autobusem rejsowym Pieniężno-Olsztyn w miejscowości Cieszęta w województwie warmińsko-mazurskim. Pojazdy zapaliły się. Droga wojewódzka nr 507 została zablokowana.

Jak podała Izabela Niedźwiedzka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, podróżujący autobusem opuścili pojazd o własnych siłach.

- Łącznie podróżowało autobusem około 30 osób - poinformował Ireneusz Ściborek z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Ciężarówka przewożąca meble zderzyła się z autobusem rejsowym na trasie Braniewo-Olsztyn. Oba pojazdy po zdarzeniu stanęły w płomieniach.

W autobusie było około 30 osób

Sześć osób najbardziej poszkodowanych trafiło do szpitali w województwie warmińsko-mazurskim. Wśród tych osób są kierowcy autobusu i ciężarówki. Jedenastu rannych pasażerów autobusu zostało opatrzonych na miejscu.

- W chwili obecnej możemy potwierdzić, że łącznie w wyniku tego wypadku 16 osób zostało poszkodowanych - wyjaśniał Ireneusz Ściborek w niedzielę po południu w rozmowie z TVN24.

Dodał, że sześciu z nich zostało przetransportowanych do szpitala. Pięć osób przewieziono kartkami, kierowca ciężarówki został zabrany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podkreślał w TVN24 Ściborek, nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną niedzielnego wypadku. - Niewykluczone, że padał deszcz w chwili zdarzenia - powiedział strażak.

Źródło: mapy Google Cieszęta w województwie warmińsko-mazurskim

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje