tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zagadka opalenizny wirtualnego doradcy PKP IC rozwiązana

Zagadka opalenizny wirtualnego doradcy PKP IC rozwiązana
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Rzeczniczka PKP Intercity o nowym wirtualnym doradcy

Nowy, wirtualny doradca PKP Intercity - Rafał - wzbudza spore zainteresowanie, podobnie jak jego mocna opalenizna. Rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska powiedziała w TVN24, że to prawdziwy mężczyzna, aktor. A jego opalenizna wzięła się stąd - wyjaśniła rzeczniczka - że kiedy nagrywano materiał, było lato.

Sitkowska przyznała, że wirtualny doradca został przygotowany na różnego rodzaju pytania, nawet te niezwiązane z działalnością kolei. - My też przez to przechodziliśmy. Testując bota (wirtualnego rozmówcę - red.), zadawaliśmy mu różne pytania - powiedziała rzeczniczka.

Rafał służy do tego, żeby przede wszystkim informować pasażerów, pomóc im znaleźć na stronie (PKP Intercity - red.), to, co ich interesuje. Ale jeśli jeszcze ktoś chce z nim porozmawiać na kilka innych tematów, to oczywiście ma do tego prawo.

Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity

I dodała: - Rafał służy do tego, żeby przede wszystkim informować pasażerów, pomóc im znaleźć na stronie (PKP Intercity - red.) to, co ich interesuje. Ale jeśli jeszcze ktoś chce z nim porozmawiać na kilka innych tematów, to oczywiście ma do tego prawo.

Zdaniem Sitkowskiej, wirtualny doradca spełnia bardzo dobrze swoją rolę, bo zainteresował media, a w ślad za tym poszło zainteresowanie pasażerów, którzy coraz częściej odwiedzają stronę przewoźnika.

- O to nam też chodzi, bo tym sposobem przekazujemy wiele informacji - podkreśliła rzeczniczka PKP Intercity.

"Widać, że się podoba"

Pytana, dlaczego bot jest taki opalony i nie wygląda jak z polskich kolei, odpowiedziała: - Rafał jest Polakiem, to jest prawdziwy mężczyzna, aktor.

Dodała, że jego opalenizna wzięła się stąd, iż kiedy był nagrywany materiał, było lato. - Jest rzeczywiście opalony - podkreśliła rzeczniczka. Ujawniła też, że kandydata na wirtualnego doradcę PKP Intercity wybierał sztab, złożony głównie z kobiet. - Taka decyzja zapadła, widać, że się podoba - powiedziała Sitkowska.

O wirtualnym doradcy na nowej stronie PKP Intercity pisaliśmy w środę. Okazało się, że Rafał jest nie tylko miły, kulturalny i opalony, ale też dobrze przygotowany pod względem merytorycznym. Nie daje się sprowokować nawet najgłupszymi pytaniami - o randkę, o opaleniznę, o czapkę czy propozycjami seksualnymi.

Np. na pytanie, gdzie się tak opaliłeś, odpowiada: - Gdzie? Wszędzie! Bo wszędzie dojedziesz z PKP Intercity.

mac//kdj/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje