tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pożar w domu dziecka w Zabrzu. Ponad 20 osób ewakuowanych

Pożar w domu dziecka w Zabrzu. Ponad 20 osób ewakuowanych
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Informację o pożarze służby otrzymały przed godziną 20

Ponad 20 osób - dzieci i opiekunów - musiało w środę wieczorem opuścić dom dziecka w Zabrzu po tym, jak w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. Nikt nie ucierpiał i sytuacja jest już opanowana, jednak najbliższą noc dzieci będą musiały spędzić w innym budynku.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej starsza kapitan Aneta Gołębiowska przekazała, że do pożaru doszło w domu dziecka przy ulicy Park Hutniczy.

Kapitan Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej sprecyzował, że chodzi o wolnostojący budynek, w którym na co dzień mieszka ponad dwadzieścioro dzieci. W chwili wybuchu pożaru 19 z nich było wewnątrz budynku, pozostałe wracały z treningu. Wszyscy, którzy byli w środku - także dwie opiekujące się dziećmi osoby - opuścili dom, nie doznając żadnych obrażeń.

Przyczyna pożaru nie jest znana

Informację o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 20 - zawiadomiła o tym automatyczna sygnalizacja zainstalowana w budynku. Na miejsce od razu przyjechały cztery zastępy straży, wówczas już wszyscy mieszkańcy domu byli na zewnątrz.

- Ogień wydobywał się już z okna jednego z pomieszczeń na pierwszym piętrze. Strażacy podali dwa prądy wody po klatce schodowej do tego pomieszczenia i szybko udało się opanować pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia poza to pomieszczenie - relacjonował Strugacz.

Cały budynek został zadymiony, a wysoka temperatura zniszczyła część instalacji, także na korytarzu. Inspektor nadzoru budowlanego oceni, czy i kiedy obiekt będzie nadawał się do zamieszkania.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje