tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zabiła tłuczkiem do mięsa. Cały czas milczy

Zabiła tłuczkiem do mięsa. Cały czas milczy
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Kobieta została skazana na 15 lat więzienia

Na 15 lat więzienia została w środę skazana Aniela B., która kilkanaście lat temu miała zabić tłuczkiem do mięsa kobietę, u której wynajmowała pokój - Stanisławę W. To był już czwarty proces w tej sprawie. W trzech poprzednich Aniela B. usłyszała wyrok 15 lat więzienia, jednak za każdym razem uchylał go sąd apelacyjny. Sprawa była o tyle tajemnicza, że kobieta od lat milczy. Wyrok nie jest prawomocny, obrona zapowiada apelację.

O wydanie opinii w sprawie stanu zdrowia oskarżonej zostali poproszeni biegli, ponieważ kobieta kilka razy zmieniała wersję wydarzeń. Raz przyznawała się do winy, raz temu zaprzeczała.

Bez wątpliwości

Odczytując uzasadnienie wyroku sędzia Joanna Wieczorkiewicz-Kita powiedziała, że zachowanie oskarżonej podczas procesu jest udawane i ma na celu przeciągnięcie sprawy. Opinię taką wydali biegli lekarze sądowi, a także policja, która przeprowadziła rozpoznanie

wśród sąsiadów. Wieczorkiewicz-Kita podkreśliła, że w materiałach dowodowych nie znalazła żadnych okoliczności łagodzących i że nie pozostawiają one wątpliwości co do winy oskarżonej.

Inaczej sprawę komentuje adwokat oskarżonej Michał Lew-Lizak. - Moja ocena jest odmienna, wyrok nie jest prawomocny i po raz czwarty będę składał apelację - powiedział adwokat. I za drugorzędną uznał kwestię czy kobieta symuluje czy nie. - Najważniejsze jest to czy faktycznie oskarżona dopuściła się zarzucanych jej czynów. W mojej ocenie ten materiał dowodowy, który został zebrany, nie pozwala na uznanie jej winy - zaznaczył Lew-Lizak.

Tajemnicza śmierć

Stanisława W. zginęła w styczniu 1996 r. w swoim domu w Szczecinie od ciosów zadanych w głowę tłuczkiem do mięsa. W domu oprócz kobiety mieszkała Aniela B. i jej córki. Początkowo kobieta zeznała, że to mąż, od którego uciekła, napadł na starszą panią, chcąc ją obrabować, a dzień po napadzie przyszedł "dokończyć sprawę" i zabić.

Podczas kolejnego przesłuchania Aniela B. stwierdziła, że sama zabiła gospodynię. Jednak po aresztowaniu wyparła się udziału w zbrodni i zamilkła. Od tego czasu nie odpowiada na niczyje pytania.

mn/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje