Kandydaci PiS w wyborach do Sejmu - lista z podziałem na okręgi wyborcze

[object Object]
Wybory do parlamentu 2019: kandydaci PiS w wyborach do Sejmutvn24
wideo 2/35

Kandydaci PiS w wyborach do Sejmu 2019. - Na listach PiS znajdą się między innymi członkowie partii koalicyjnych oraz przedstawiciele organizacji społecznych - poinformował pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ KANDYDATÓW DO SEJMU WE WSZYSTKICH OKRĘGACH

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który przedstawił na piątkowej konferencji prasowej pełne listy wyborcze partii podkreślił, że były one gotowe już "od jakiegoś czasu", ale przeszły drobne "zmiany kosmetyczne".

- Są to listy po części samorządowe - około 60 procent osób z list PiS to aktywni samorządowcy, burmistrzowie, radni wszystkich szczebli samorządowych - mówił szef Komitetu Wykonawczego PiS. - Nasze listy to również listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz'15 - dodał.

Sobolewski podkreślił, że na listach PiS znajdą się także przedstawiciele organizacji społecznych.

Kandydaci PiS w wyborach do Sejmu

Poniżej przedstawiamy listy pierwszych pięciu kandydatów PiS z każdego okręgu

Okręg numer 1 Legnica

W okręgu legnickim liderem PiS jest wiceprezes ugrupowania Adam Lipiński. Za nim znajdzie się nowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a pierwszą trójkę zamknie wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. Kolejne miejsca to Krzysztof Kubów i Wojciech Zubowski.

Okręg numer 2 Wałbrzych

W Wałbrzychu na pierwszym miejscu znalazł się szef KPRM Michał Dworczyk, a za nim posłowie: Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek, Maciej Badora i Marcin Gwóźdź.

Okręg numer 3 Wrocław

Liderką listy w okręgu wrocławskim jest posłanka i kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka, a na kolejnych miejscach znaleźli się wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz poseł Jacek Świat. Kolejne dwa miejsca na liście to Przemysław Czarnecki i Małgorzata Calińska-Mayer.

Okręg numer 4 Bydgoszcz

W Bydgoszczy liderami PiS będą obecni parlamentarzyści: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Piotr Król oraz Bartosz Kownacki i Ewa Kozanecka.

Okręg numer 5 Toruń

W Toruniu - minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a za nim znaleźli się posłowie: Krzysztof Czabański i wiceszefowa MEN Iwona Michałek. Na kolejnych dwóch miejscach są: Joanna Borowiak i Anna Sobecka.

Okręg numer 6 Lublin

Lubelską listę otwiera wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew, za nim znaleźli się wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, posłanka Gabriela Masłowska. Na kolejnych dwóch miejscach są: Artur Soboń i Lech Sprawka.

Okręg numer 7 Chełm

W Chełmie lideruje wicepremier Jacek Sasin, za nim na liście znajdują się poseł Sławomir Zawiślak i poseł Marcin Duszek. Na kolejnych dwóch miejscach są: Teresa Hałas i Tomasz Zieliński.

Okręg numer 8 Zielona Góra

W Zielonej Górze "jedynką" został poseł Marek Ast, a za nim znalazł się wojewoda lubuski Władysław Dajczak i poseł Jerzy Materna. Na kolejnych dwóch miejscach są: Elżbieta Płonka i Jacek Kurzęda.

Okręg numer 9 Łódź

Liderem łódzkiej listy został wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński. Na kolejnych miejsca znaleźli się wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz poseł PiS i pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego Waldemar Buda. Na kolejnych dwóch miejscach są: Piotr Adamczyk i Włodzimierz Fisiak.

Okręg numer 10 Piotrków Trybunalski

W Piotrkowie Trybunalskim listę otwiera były szef MON i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, a za nim znalazł się wicemarszałek woj. łódzkiego Grzegorz Wojciechowski. Kolejne miejsca przypadło posłowi Robertowi Telusowi. Czwarte miejsce na liście to Anna Milczanowska, piąte: Beata Dróżdż.

Okręg numer 11 Sieradz

W Sieradzu pierwsze miejsce przypadło Joannie Lichockiej, a za nią znaleźli się m.in. dotychczasowi posłowie: Piotr Polak, Tadeusz Woźniak. Na kolejnych dwóch miejscach są: Beata Matusiak-Pielucha i Krzysztof Ciebiada.

Okręg numer 12 Kraków (Chrzanów)

W Chrzanowie listę otwiera były rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło - Rafał Bochenek. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Marek Polak i Zbigniew Biernat. Na kolejnych dwóch miejscach są: Ewa Filipiak i Krzysztof Kozik.

Okręg numer 13 Kraków

W Krakowie liderką została posłanka Małgorzata Wassermann. Kolejne miejsca przypadło szefowi klubu PiS, wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na kolejnych dwóch miejscach są: Barbara Bubla i Jacek Osuch.

Okręg numer 14 Nowy Sącz

W Nowym Sączu zestawienie otwiera poseł Arkadiusz Mularczyk. Są też posłowie: Anna Paluch czy Barbara Bartuś. Na kolejnych dwóch miejscach są: Wiesław Janczyk i Edward Siarka.

Okręg numer 15 Tarnów

W Tarnowie liderką została członkini zarządu województwa małopolskiego Anna Pieczarka. Na kolejnych miejscach znaleźli się: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz poseł Michał Wojtkiewicz. Na kolejnych dwóch miejscach są: Urszula Rusecka i Wiesław Krajewski.

Okręg numer 16 Płock

Płocką listę otwiera szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, a za nim poseł Maciej Małecki, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Na kolejnych dwóch miejscach są: Marek Opioła i Anna Cicholska.

Okręg numer 17 Radom

Liderem w Radomiu został szef gabinetu premiera Marek Suski, a za nim są zastępca rzecznika ugrupowania Radosław Fogiel i posłanka Anna Kwiecień. Na kolejnych dwóch miejscach są: Andrzej Kosztowniak i Dariusz Bąk.

Okręg numer 18 Siedlce

W Siedlcach "jedynkę" dostał minister energii Krzysztof Tchórzewski, a za nim znaleźli się: szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk i poseł Arkadiusz Czartoryski. Na kolejnych dwóch miejscach są: Marek Zagórski i Teresa Wargocka.

Okręg numer 19 Warszawa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otwiera tradycyjnie listę w Warszawie. Znaleźli się na niej również szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Na kolejnych dwóch miejscach są: Piotr Naimski i Jarosław Krajewski.

Okręg numer 20 Warszawa II (powiaty okołowarszawskie)

Szef MON Mariusz Błaszczak jest liderem w okręgu podwarszawskim, a "dwójką" rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Na kolejnych trzech miejscach są: Andrzej Smirnow, Jan Szyszko i Zdzisław Sipiera.

Okręg numer 21 Opole

W Opolu na czele listy znalazła się wicewojewoda Violetta Porowska, a za nią posłanka Katarzyna Czochara. Na kolejnych trzech miejscach są: Janusz Kowalski, Kamil Bortniczuk i Antoni Duda.

Okręg numer 22 Krosno

"Jedynką" w Krośnie jest były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, "dwójką" minister w KPRM, pełnomocnik ds. dialogu międzynarodowego Anna Schmidt-Rodziewicz. Na kolejnych trzech miejscach są: Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Stanisław Piotrowicz.

Okręg numer 23 Rzeszów

Liderem rzeszowskiej listy jest szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, a "dwójką" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, na trzecim miejscu jest posłanka Józefa Hrynkiewicz. "Czwórka" to: Andrzej Szlachta, na piątym miejscu jest Krystyna Wróblewska.

Okręg numer 24 Białystok

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski jest liderem w okręgu białostockim, na kolejnych miejscach znaleźli się wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Na kolejnych dwóch miejscach są: Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Żalek.

Okręg numer 25 Gdańsk

W Gdańsku na czele znalazł się wiceminister kultury Jarosław Sellin, a "dwójka" przypadła szefowi klubu radnych PiS w gdańskiej Radzie Miasta Kacprowi Płażyńskiemu. Na kolejnych trzech miejscach są: Arwid Żebrowski, Jan Kilian i Tadeusz Cymański.

Okręg numer 26 Gdynia

W Gdyni liderem jest poseł i szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała. Na kolejnych miejscach znaleźli się poseł Aleksander Mrówczyński oraz rzecznik rządu Piotr Müller. "Czwórka" to: Janusz Śniadek, na piątym miejscu jest Małgorzata Zwiercan.

Okręg numer 27 Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej liderami zostali wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda oraz poseł Kazimierz Matuszny. Na kolejnych dwóch miejscach są: Przemysław Drabek i Magdalena Wójcik.

Okręg numer 28 Częstochowa

W Częstochowie w pierwszej trójce znaleźli się wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński oraz posłowie: Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka. Na kolejnych dwóch miejscach są: Andrzej Gawron i Monika Fajer.

Okręg numer 29 Gliwice

W Gliwicach - szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa oraz posłowie: Wojciech Szarama i Piotr Pyzik. Na kolejnych dwóch miejscach są: Jarosław Gonciarz i Tomasz Olszewski.

Okręg numer 30 Rybnik

W Rybniku listę otwiera były europoseł Bolesław Piecha, a kolejne miejsca zajmują minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś i poseł Czesław Sobierajski. Na kolejnych dwóch miejscach są: Adam Gawęda i Grzegorz Matusiak.

Okręg numer 31 Katowice

Premier Mateusz Morawiecki będzie "jedynką" w okręgu katowickim, za nim na liście znaleźli się m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i poseł Jerzy Polaczek. Na kolejnych dwóch miejscach są: Andrzej Sośnierz i Maria Nowak.

Okręg numer 32 Sosnowiec

W Sosnowcu "jedynkę" ma posłanka Ewa Malik, a kolejne miejsca posłowie: Waldemar Andzel i Robert Warwas. Na kolejnych dwóch miejscach są: Danuta Nowicka i Maria Materla.

Okręg numer 33 Kielce

Szef resortu sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro otwiera listę w Kielcach. Na kolejnych miejscach znaleźli się wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka i poseł Krzysztof Lipiec. Na kolejnych dwóch miejscach są: Michał Cieślak i Marek Kwitek.

Okręg numer 34 Elbląg

W Elblągu na czele jest poseł Leonard Krasulski, a za nim inni posłowie Jerzy Wilk i Zbigniew Babalski. Na kolejnych dwóch miejscach są: Marcin Kazimierczuk i Monika Modzelewska-Kozioł.

Okręg numer 35 Olsztyn

W Olsztynie liderem jest podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Maksymowicz, a za nim posłanka Iwona Arent i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Na kolejnych dwóch miejscach są: Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki.

Okręg numer 36 Kalisz

W Kaliszu listę otwierają posłowie Jan Dziedziczak, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Marlena Maląg i Piotr Kaleta.

Okręg numer 37 Konin

W Koninie lideruje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, a za nim są posłowie Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata. Na kolejnych dwóch miejscach są: Ryszard Bartosik i Leszek Galemba.

Okręg numer 38 Piła

W Pile "jedynkę" otrzymał były burmistrz Trzcianki i były poseł Krzysztof Czarnecki, a kolejne miejsca zajmują posłowie: Marta Kubiak i Grzegorz Piechowiak. Na kolejnych dwóch miejscach są: Marcin Porzucek i Michał Zieliński.

Okręg numer 39 Poznań

Liderką poznańskiej listy została minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, a kolejne miejsce przypadło posłowi Tadeuszowi Dziubie, a "trójką" został wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Na kolejnych dwóch miejscach są: Małgorzata Stryjska i Tadeusz Zysk.

Okręg numer 40 Koszalin

Wieloletni parlamentarzysta i lekarz z Kołobrzegu Czesław Hoc otwiera listę w okręgu koszalińskim, "dwójkę" ma wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, a "trójką" została wiceminister środowiska Małgorzata Golińska. Na kolejnych dwóch miejscach są: Stefan Strzałkowski i Marek Subocz.

Okręg numer 41 Szczecin

W Szczecinie "jedynką" został minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka. Na kolejnych dwóch miejscach są: Michał Jach i Stefania Biernat.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów oraz 100 senatorów.

WYBORCZE "JEDYNKI" PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI >

Kalendarz wyborczy - wybory parlamentarne w Polsce 2019PAP

Pytania o Kuchcińskiego

Szef Komitetu Wykonawczego PiS był pytany w piątek przez dziennikarzy, czy po sprawie lotów byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, we władzach partii nie toczyły się dyskusje, czy jednak Kuchciński nie powinien stracić pierwszego miejsca na podkarpackiej liście PiS.

Sobolewski przypomniał, że Kuchciński złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. - Natomiast, jak to zostanie ocenione, zostawiamy wyborcom, dlatego pan marszałek będzie zweryfikowany jako lider listy w okręgu krośnieńsko-przemyskim przez wyborców. Podejrzewam, że będzie to raczej pozytywna weryfikacja - powiedział Sobolewski.

Pytany, czy jeszcze mogą nastąpić jakieś zmiany na listach PiS, odparł, że "mogą być jakieś wypadki losowe, różnie bywa". - Nie wykluczam, że coś może się zmienić, ale na pewno nie będą to zasadnicze zmiany - zadeklarował Sobolewski.

- Liczymy na to, że będziemy mieli - tak jak dotychczas większość i w Sejmie i w Senacie - powiedział Sobolewski. - Daj Panie Boże 231 (mandatów - red.) w Sejmie i 51 w Senacie - dodał.

Dziennikarze pytali też Sobolewskiego o jego rywala w Rzeszowie - kandydata Koalicji Obywatelskiej Pawła Poncyliusza, w przeszłości posła PiS. - Z tego, co słyszałem, to pan Poncyliusz "przepielgrzymował" kilka partii i w końcu trafił do ugrupowania, które można sparafrazować nazwą, że Platforma Jest Najważniejsza - powiedział Sobolewski nawiązując do dawnego ugrupowania Poncyliusza - Polska Jest Najważniejsza.

Wybory parlamentarne w PolsceMałgorzata Latos/PAP

Autor: mart/adso / Źródło: TVN24, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Politico oceniło, że spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson zdecydował się odblokować kwestię pomocy dla Ukrainy między innymi z powodu alarmujących raportów amerykańskiego wywiadu. Portal wskazał też na rolę Donalda Trumpa w tej kwestii oraz jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Źródło:
PAP

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Prezydent Andrzej Duda podczas seminarium na temat bezpieczeństwa transatlantyckiego w Vancouver przekonywał, że NATO musi zwiększać swój potencjał militarny i wydatki na obronność do 3 proc. PKB. Zdaniem Dudy najbardziej realistycznym scenariuszem zwycięstwa Ukrainy w wojnie jest zapewnienie jej zdolności bojowych w przemyślany i skuteczny sposób.

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Źródło:
PAP

Zorza polarna może pojawić się dzisiejszej nocy na polskim niebie. Jak przekazał popularyzator astronomii Karol Wójcicki, zapanowały doskonałe warunki do jej obserwacji. W podziwianiu zjawiska mogą przeszkodzić jednak gęste chmury.

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

W piątek w alei Niepodległości spłonął samochód elektryczny wart około milion złotych. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym autem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Auto zajęło się ogniem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment uderzenia.

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Hans Rausing, znany brytyjski miliarder, przeżywa kolejną osobistą tragedię - jego druga żona, Julia, przegrała wieloletnią walkę z rakiem. W 2012 roku zmarła pierwsza żona Rausinga, Eva. Jak podaje "The Independent", "Julia poświęciła swoje życie rodzinie i celom charytatywnym". Wraz z mężem wspierała finansowo m.in. National Gallery i inne instytucje artystyczne.

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Źródło:
The Independent, The Guardian

Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowało nagranie z akcji zatrzymania dwóch Polaków podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego. Obaj mężczyźni byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez stronę litewską.

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa - poinformowało CBŚP. Wołkow, bliski współpracownik nieżyjącego już krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, został napadnięty w Wilnie 12 marca. Zatrzymanych obywateli Polski doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani.

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Aktualizacja:
Źródło:
LRT, PAP, Radio Swoboda, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na przystanku tramwajowym w Bydgoszczy. Piętnastoletnia dziewczyna zginęła pod kołami tramwaju. Policja bada przyczyny wypadku. Sprawą zajmuje się też sąd rodzinny. Są już pierwsze decyzje.

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Do pożaru samochodu elektrycznego doszło na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego. Auto zajęło się ogniem po tym, jak kierowca uderzył w słup.

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszwa.pl

Przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie spłonął elektryczny lucid air. Auto, którego wartość w Polsce szacuje się na nawet milion złotych, to rzadkość na europejskich drogach. Dlaczego jest wyjątkowe?

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Pół miliona złotych schowanych w niewielkiej, ciemnej torbie przekazał mieszkaniec łódzkiego Śródmieścia w ręce oszusta. Ofiara przestępstwa była przekonana, że pomaga policji i prokuraturze rozbić grupę przestępczą. Kilka miesięcy po zdarzeniu, które nagrały kamery, policja zatrzymała 21-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera. 

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Źródło:
tvn24.pl

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Ziemia pod chińskimi miastami zapada się, co prowadzi do rosnącego ryzyka występowania powodzi. Naukowcy alarmują w nowej analizie, że na zagrożonych terenach mieszkają miliony ludzi. Powodem tego niebezpiecznego zjawiska jest niezwykle szybka urbanizacja Państwa Środka. Problem dotyczy jednak nie tylko Chin.

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Źródło:
CNN, Reuters, BBC, Science

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji rusza już za niespełna trzy tygodnie. Na scenie wystąpią wykonawcy z kilkudziesięciu krajów. Kogo zobaczymy w półfinałach, a kto dostaje się do finału bez eliminacji? Wyjaśniamy.

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Źródło:
eurovision.tv, eurowizja.org, tvn24.pl

Internauci i serwisy internetowe podają przekaz, że polskie wojsko wysyła pracującym pierwsze powołania - że dostają "pracownicze przydziały mobilizacyjne". Wyjaśniamy, o co chodzi.

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24