tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Premier o "dawnym środkowopomorskim". Takiego województwa nigdy nie było

zobacz więcej wideo »
Premier o "dawnym środkowopomorskim".
Takiego województwa nigdy nie było
 • Nowy podział Polski według PiS i Lewicy (materiał z 2015 roku)Nowy podział Polski według PiS i Lewicy (materiał z 2015 roku)
 • Będzie więcej województw?Będzie więcej województw?
 • Waszczykowski: rozmawialiśmy z San EscobarWaszczykowski: rozmawialiśmy z San Escobar
 • Beata Szydło w Lubinie Beata Szydło w Lubinie
Foto: P. Tracz / KPRM | Video: tvn24 Propozycja utworzenia województw warszawskiego i środkowopomorskiego. Materiał z 2015 roku

Premier Beata Szydło zagalopowała się w gratulacjach z okazji otwarcia oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie. "Mieszkańcom dawnego województwa środkowopomorskiego życzę, by kolejne lata urzeczywistniły Wasze marzenia, by Oddział Terenowy KOWR jak najskuteczniej Wam służył" - napisała premier. Takiego województwa jak środkowopomorskie jednak nigdy nie było.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to instytucja, która zastąpiła Agencję Rynku Rolnego oraz Agencję Nieruchomości Rolnych. Każde województwo w kraju posiada po jednym ośrodku, zlokalizowanym w stolicy regionu; w woj. kujawsko-pomorskim w Bydgoszczy.

Zachodniopomorskie jest jedynym, w którym zlokalizowano dwa ośrodki - poza Szczecinem również w Koszalinie.

"Dawne środkowopomorskie"

Gratulując Koszalinowi, jako jedynemu miastu, w którym ośrodek znalazł się poza stolicą województwa, premier zwróciła się do mieszkańców "dawnego województwa środkowopomorskiego", które nigdy nie istniało.

Komunikat opublikował na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Szefernaker.Wpadkę szybko wychwycili internauci, a na wspomnienie województwa, które nigdy nie istniało,  odpowiedział poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras:

"Burza w szklance wody"

W poniedziałek rano Szefernaker odniósł się do wielu ironicznych komentarzy pod jego wpisem, nazywając je "burzą w szklance wody".

Zwrócił też uwagę, że dzięki wpadce sprawą "powrotu instytucji o randze wojewódzkiej do Koszalina" zainteresowały się media.Projekt województwa środkowopomorskiego

W ubiegłych latach politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali możliwość utworzenia województwa środkowopomorskiego. Ostatnio Jarosław Kaczyński, który 2 września 2015 roku
w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu proponował utworzenie dwóch nowych województw - środkowopomorskiego i warszawskiego.

Obecnie województwo środkowopomorskie jest jedynie projektem, w którym teren miałby przypominać granice byłego województwa koszalińskiego z lat 1950-1975. Siedziba wojewody miałaby się znajdować w Koszalinie, a sejmik województw w Słupsku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje