tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Widowiskowe wodowanie. "Podobało mi się, jak chlusnął"

Widowiskowe wodowanie. "Podobało mi się, jak chlusnął"
Foto: TVN24/Fot. PAP/ Adam Warzawa | Video: TVN24/Fot. PAP/ Adam Warzawa Widowiskowe wodowanie kolosa

Mierzy blisko 100 m długości, ma ok. 20 m szerokości i rozpędza się do prędkości rejsowej 17 węzłów - czwarty z planowanej serii prom pasażersko-samochodowy zwodowano w piątek w Gdańsku. Tak jak poprzednie, będzie ekologiczny, czyli napędzany silnikiem na gaz LNG. Budowa tego typu promów to specjalność gdańskiej stoczni.

Prom pasażersko-samochodowy budowany jest dla norweskiego armatora. - Jednostka przeznaczona jest do przewozu 120 samochodów osobowych oraz 390 pasażerów; będzie rozwijał prędkość rejsową 17 węzłów - poinformował Andrzej Wojtkiewicz, prezes zarządu Remontowa Shibuilding S.A. Docelowo statek będzie obsługiwał norweską trasę Lodingen - Bognes.

Jednostka przeznaczona jest do przewozu 120 samochodów osobowych oraz 390 pasażerów; będzie rozwijał prędkość rejsową 17 węzłów.

Andrzej Wojtkiewicz, prezes zarządu Remontowa Shipbuilding S.A.

Bokiem do wody

Jak zaznaczył Wojtkiewicz, wodowanie boczne jest specjalnością Shipbuilding. - Mało stoczni europejskich nawet stosuje tą technologię. Jest ona przez nas najlepiej opanowana, stosowania tradycyjnie od kilkudziesięciu lat w tej stoczni - wytłumaczył prezes zarządu spółki.

Podobnie, jak inne promy z tej serii, napędzany będzie silnikiem na gaz LNG. Budowa promów z takim ekologicznym napędem jest specjalnością gdańskiej stoczni.

Wodowaniem zachwyceni byli zebrani przy stoczni obserwatorzy. - Pierwszy raz to widzę, to tak szybko się stało. Podobało mi się, jak tak chlusnął - relacjonowała jedna z nastolatek.

dp//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje