tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS
przeprosiny strona glowna

Uroczyste posiedzenie klubu PO. "Zaprosiliśmy byłych parlamentarzystów i marszałków"

zobacz więcej wideo »
Uroczyste posiedzenie klubu PO. "Zaprosiliśmy byłych parlamentarzystów i marszałków"
 • Schetyna: klub PO nie będzie uczestniczył w Zgromadzeniu NarodowymSchetyna: klub PO nie będzie uczestniczył w Zgromadzeniu...
 • Milion za namiot na przemówienie prezydenta DudyMilion za namiot na przemówienie prezydenta Dudy
 • Schetyna: będziemy walczyć o wolność, godność, demokrację i Polskę w Europie Schetyna: będziemy walczyć o wolność, godność, demokrację i...
 • Schetyna: danina solidarnościowa to absurdalny pomysłSchetyna: danina solidarnościowa to absurdalny pomysł
Foto: Platforma Obywatelska RP/Flickr CC BY-SA 2.0 | Video: tvn24 Schetyna: klub PO nie będzie uczestniczył w Zgromadzeniu Narodowym

Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma Obywatelska zorganizuje w piątek uroczyste posiedzenie klubu, na które zaprosiła byłych parlamentarzystów i marszałków. Według nieoficjalnych informacji pojawić mają się na nim między innymi Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski czy Jerzy Buzek. PO nie weźmie udziału w piątkowym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego orędzie wygłosić ma prezydent Andrzej Duda.

Z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości na 13 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie zwołano Zgromadzenie Narodowe. Podczas obrad zaplanowano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, w spotkaniu nie będzie uczestniczył klub Platformy Obywatelskiej.

- Uważamy, że demokracja polska jest przez PiS niszczona. Niszczone są zasady wspólnoty parlamentarnej, niszczona jest demokracja, niszczona jest wolność, dlatego nie będziemy uczestniczyć w uroczystościach, które tak naprawdę mają przykryć prawdziwą, smutną rzeczywistość 2018 roku - wyjaśnił przewodniczący Platformy.

PO planuje uczcić 550-lecie parlamentaryzmu uroczystym posiedzeniem klubu. Jak poinformował Schetyna, zaproszono na nie byłych parlamentarzystów i marszałków, a także klub Nowoczesnej.

Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że przybyć zamierzają między innymi były marszałek Sejmu, późniejszy prezydent RP Bronisław Komorowski, były premier i były szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, a także były minister spraw zagranicznych, który także sprawował urząd marszałka Sejmu Radosław Sikorski, była premier Ewa Kopacz (marszałek Sejmu w latach 2011-2014), Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu w latach 2005-2015, obecnie wicemarszałek tej izby), Małgorzata Kidawa-Błońska (marszałek Sejmu od czerwca do listopada 2015 r., obecnie wicemarszałek Sejmu) oraz Schetyna, który pracami Sejmu kierował w latach 2010-2011.

Decyzji w sprawie udziału w posiedzeniu na Zamku Królewskim nie podjęły jeszcze Nowoczesna i PSL.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje