tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Uliczny miś znów wolny

Uliczny miś znów wolny
Foto: TVN24 / fot. PAP | Video: TVN24 / fot. PAP Obława na niedźwiedzia

Młoda niedźwiedzica, która w piątek w Przemyślu postawiła na nogi miejscowe służby swoim spacerem po ulicach, ponownie jest na wolności. Zwierzę w trakcie długiej i ciężkiej akcji policji i weterynarzy zostało uśpione i przewiezione do lecznicy dla zwierząt. Gdy okazało się, że jest zdrowe, założono mu obrożę z chipem i wypuszczono do lasu w Bieszczadach.

- Liczącą ok. 2-3 lat niedźwiedzicę wypuszczono na wolność kilkadziesiąt kilometrów od Przemyśla, w głębi lasów Pogórza Przemyskiego, na terenie nadleśnictwa Bircza - poinformowała dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Magdalena Grabowska.

4:1 dla misia

Tam widziano niedźwiedzia / Zumi.pl
W piątek całego dnia potrzebowali policjanci i służby weterynaryjne żeby uśpić niedźwiedzia. Nic nie dała pierwsza dawka środa nasennego, nie pomogła też druga, trzecia i czwarta. Przy piątej miś się poddał i ok. 1 w nocy usnął w krzakach.

Zwierzę, za którym uganiano się od rana waży ok. 150 kilogramów. W piątek podejrzewano, że pochodzi z prywatnego ogrodu zoologicznego w Samborze na Ukrainie. W sobotę jednak wykluczono tą opcję. - Mamy tu trzy niedźwiedzie: Borię, Maszkę i Miszkę, ale wszystkie są na miejscu. Nasze niedźwiedzie mają po dziewięć lat - powiedział Iwan Łemyk, kierownik kompleksu wypoczynkowego, w którym znajduje się ogród zoologiczny.

Nie pierwszy

Według Pawła Średzińskiego z WWF Polska, okolice Przemyśla są matecznikiem niedźwiedzia w naszym kraju. - Na tym obszarze spodziewać się ich można częściej, bo jeśli nie są to polskie osobniki, to przejść mogą też np. ze Słowacji, gdzie ich populacja jest większa - podkreślał w TVN24. Dodał też, że aktywność zwierzęcia nie jest zaskakująca, bo nie wszystkie niedźwiedzie zapadają w zimowy sen, a jeśli to robią, to często zdarza się, że są wybudzane przez człowieka.

Okolice zdarzenia w zumi.pl

ŁOs,ŁUD//kwj/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje