tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Tusk o miłości, a Sikorski o dorżnięciu watah

Tusk o miłości, a Sikorski o dorżnięciu watah
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Tusk: jesteśmy po stronie światła

Tusk każe kochać, Sikorski chce "dorżnąć watahy" - PO w Warszawie wystartowała w ostatni tydzień kampanii. Przesłanie jest wzniosłe: "zło dobrem zwyciężać" i nie schodzić "ze strony światła".

Oglądaj
Sikorski: dorżniemy watahy
Wideo: TVN24 Sikorski: dorżniemy watahy
- Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy. Donku, panie marszałku, liczymy na pana w poniedziałek - mówił z wojskowym zacięciem były szef MON Radosław Sikorski. Miał też radę dla byłego prezydenta "cierpiącego na chorobę tropikalną". - Najlepsze, co może pan zrobić to dla kraju, to się hospitalizować na najbliższe kilka dni – stwierdził Sikorski.


Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy. Donku, panie marszałku, liczymy na pana w poniedziałek

sik

Donald Tusk jednak nie kazał nikogo "dożynać" a... "zło dobrem zwyciężać". - Z ust naszych konkurentów padają pod naszym adresem nikczemne słowa, ale ja proszę ludzi Platformy: nie odpowiadajcie tym samym. Uwierzcie, że tylko dobrem wygramy zło. Platforma jest od tego, żeby dobro wygrywało ze złem. Tylko wasza wiara i pewność, że jesteście w służbie prawdy, miłości, dobra nadaje sens waszemu publicznemu zaangażowaniu – przekonywał szef PO. Nie zabrakło też wzniosłych słów o miłości i ... nie tylko. - Tylko ludzie kochający mają prawo rządzić. Jesteśmy po stronie światła - dodał Tusk.
Tusk nie krył też, że PO zaczyna wierzyć w wyborcze zwycięstwo. Choć do optymizmu sprzed dwóch lat jeszcze daleko, podczas dzisiejszej konwencji w Warszawie lider PO rozbudzał nadzieje sympatyków: - Możemy wygrać wybory – zapewniał.

Tylko ludzie kochający mają prawo rządzić. Jesteśmy po stronie światła

tusk

- Bo Polacy chcą polityki i życia publicznego wolnego od nienawiści i agresji, chcą ludzi wierzących, ludzi pełnych energii, chcą tego co wy dziś macie w sobie – tłumaczył swój optymizm szef Platformy. - To co macie w środku: wiarę, energię, jest ważniejsze od transparentów i plakatów – przekonywał.

PiS: "Witamy turystę z Gdańska"
Tymczasem Donalda Tuska - warszawską "jedynkę" Platformy, warszawskie PiS powitało… przewodnikiem po stolicy i szalkami Legii i Polonii Warszawa. - Warszawiacy mogli wczoraj zaobserwować, że w Warszawie pojawił się kolejny turysta – kpił przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy i kandydat na posła Marek Makuch.

internauta

Przewodnik ma się przydać liderowi PO, "po to, żeby nie robił tego, co Hanna Gronkiewicz-Waltz. Żeby wiedział jak długo trwało Powstanie Warszawskie i żeby wiedział, że Warszawa ma swój kawał historii, tak jak piwnice Pałacu Saskiego, o które warto dbać, a których nie warto niszczyć".
A dzięki mapie gdańszczanin ma zorientować się w podziale Warszawy na dzielnice. - Chcemy by pan Donald Tusk, czy też Donek, jak sam by się chciał nazywać, nie miał takich problemów jak skarbnik m. st. Warszawy, który przyjechał do Warszawy ze Szczecina - argumentował Makuch. Skarbnik miał zdaniem radnego „przez dłuższy czas” nie wiedzieć, ile jest dzielnic w stolicy.

inter2

Z kolei symbole dwóch warszawskich klubów piłkarskich mają przypominać, że są "częścią historii Warszawy". - Wobec tego, że Tusk przez najbliższy tydzień będzie udawał warszawiaka - dodał Makuch. - Mamy nadzieję, że ten tygodniowy pobyt w Warszawie będzie dla niego miły, sympatyczny i wywiezie z niego masę dobrych wrażeń - życzyli Tuskowi politycy Pis.

Tusk: wzywa premiera na pojedynek wiedzy o Warszawie
Pytany o prezenty od PiS, Tusk najpierw wyzwał premiera na pojedynek wiedzy o warszawskich klubach parlamentarnych, a potem już poważnie zapewnił: - Od 17 lat tutaj pracuję, ale nie udaję warszawiaka. Bardzo sobie cenię szczerość i przed warszawiakami nie będę udawał, że jestem tutaj od pokoleń.

as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje