tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Reprywatyzacja w Warszawie

"Ja nie jestem od burzenia". Trzaskowski o pomniku smoleńskim

zobacz więcej wideo »
"Ja nie jestem od burzenia". Trzaskowski o pomniku smoleńskim
 • "Ja nie jestem od burzenia". Trzaskowski o pomnikach"Ja nie jestem od burzenia". Trzaskowski o pomnikach
 • Trzaskowski o stylu działania PiS w WarszawieTrzaskowski o stylu działania PiS w Warszawie
 • Trzaskowski o pracach nad ustawą reprywatyzacyjnąTrzaskowski o pracach nad ustawą reprywatyzacyjną
Foto: tvn24 | Video: TVN 24 Trzaskowski w Dogrywce "Jeden na Jeden"

- Moje pierwsze decyzje, jeśli wygram wybory, na pewno nie będą dotyczyły pomnika - stwierdziły Rafał Trzaskowski w Dogrywce "Jeden na jeden". Kandydat PO na prezydenta Warszawy przyznał, że sprawę upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej należało załatwić wcześniej. - Trzeba było się porozumieć - powiedział.

Gość Bogdana Rymanowskiego nie chciał jednoznacznie powiedzieć, co zrobiłby jako prezydent Warszawy z pomnikiem, jeśli ten stanie na Placu Piłsudskiego. - Mam nadzieję, że nie znajdzie się tam z pogwałceniem prawa - stwierdził Trzaskowski.

Pomnik nie będzie pierwszym tematem

Polityk PO zapewniał "ja nie jestem od burzenia". Wyraził też zdanie, iż pomnik ofiar smoleńskich powinien był stanąć gdzieś w centrum Warszawy wcześniej.

- Trzeba było się porozumieć, wykazać większą wrażliwością. Jeśli nie odpowiadała jedna lokalizacja, to zaproponować inną - stwierdził Trzaskowski.  Podkreślił przy tym, że to co się dzieje w tej sprawie obecnie, czyli rozpoczęcie prac przy pomniku na Placu Piłsudskiego przy sprzeciwie władz Warszawy, jest w jego ocenie pogwałceniem prawa.

- Skoro wojewoda i PiS podejmują takie decyzje przy sprzeciwie władz miasta, to po co w ogóle je wybierać? - pytał Trzaskowski. - Będzie rada miasta, będzie prezydent miasta a PiS będzie sobie zabierać place, podejmować decyzje, robić w Warszawie co im się żywnie podoba, mówiąc, że to nie jest miasto Warszawiaków, ale wszystkich Polaków - dodał.

Pierwszy pogratuluje PiS ustawy reprywatyzacyjnej

Kandydat PO na prezydenta Warszawy krytykował też PiS za brak skuteczności w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej. Jej projekt przygotowywał rywal wyborczy Trzaskowskiego Patryk Jaki, który zapowiadał rychłe wprowadzenie nowych przepisów w życie. Jednak według nieoficjalnych informacji, prace nad ustawą reprywatyzacyjną zostały zamrożone.

- Nie chcę rozpatrywać, jaka była historia tego projektu. Interesują mnie intencje. Minęły dwa lata rządów PiS i nic się nie stało w tej sprawie - mówił Trzaskowski. - PiS mówiło, że chce problem rozwiązać, że ma ustawę i ją realizuje a teraz trafia ona do kosza? Ta partia ma problem z wiarygodnością - dodał.

- To niekorzystne dla Warszawiaków. Mnie interesuje to, żeby reprywatyzacja została załatwiona ustawą. Jeśli ta ustawa będzie, to będę pierwszym, który pogratuluje PiS - zadeklarował Trzaskowski.

Kandydat PO zapewniał, że ma swój pomysł na Warszawę i trwają prace nad programem. - Będzie gotowy w maju. Potem będziemy go konsultować i całość ogłosimy przed wakacjami - zadeklarował.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Reprywatyzacja w Warszawie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
andre_valenducq

Tak a co do tej pory zbudowales ???

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    2
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje