tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Takie małżeństwa zawierają dzieci na koloniach"

"Takie małżeństwa zawierają dzieci na koloniach"
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Goście programu o ślubach humanistycznych

- Podobne małżeństwa zawierają dzieci na koloniach - to jest puste i mało śmieszne - mówił publicysta Tomasz Terlikowski o sobotnim ślubie humanistycznym Ryszarda Giersza i jego partnera. - Ci panowie zaspokajają w ten sposób potrzebę zakorzenienia swojego związku w pewnych wartościach i nadania mu pewnej mocy - bronił pomysłu w programie "24 godziny" Krystian Legierski z partii Zieloni 2004.

Oglądaj
Tomasz Jacyków o ślubie humanistycznym
Wideo: TVN24 Tomasz Jacyków o ślubie humanistycznym
Oglądaj
Taki ślub nadaje pewnej mocy
Wideo: TVN24 Taki ślub nadaje pewnej mocy
- Humaniści pobierają się z miłości do człowieczeństwa i w ich przypadku płeć nie jest determinacją zawarcia tego związku - tłumaczył obecny w studiu stylista Tomasz Jacyków. Podkreślał, że choć wraz z partnerem jest w takim związku, to nie potrzebuje ostentacyjnej prezentacji. - Zorganizowanie historii mi do szczęścia nie jest potrzebne, ale szanuję takich, którzy mają taką wolę, by zrobić ślub i zaprosić znajomych i rodziny - dodał.

"Ten ślub miał wymiar symboliczny"

- Ci panowie są pierwszą parą gejowską, która zdecydowała się na taki krok - zaznaczył Legierski. Dodał, że w ten sposób zaspokajają potrzebę nadania związkowi pewnej mocy właśnie dzięki uczestnictwu w niej bliskich i rodziny. - To ma wymiar symboliczny. Są tacy ludzie, którym ta zrytualizowana część ceremonialna jest bardzo potrzebna - przekonywał.

"To jest bardzo niebezpieczne"

Innego zdania był Tomasz Terlikowski, który zawarcie takiego związku ostro krytykował. - To są wygłupy. Podobne związki zawierają dzieci na koloniach i obozach - tłumaczył. Dodał, że nic z zawarcia tych związków ani dla państwa, ani dla prawa nie wynika. - To jest pusty i mało śmieszny gest - dodał. Podkreślał, że zawieranie takich związków niesie zagrożenie dla społeczeństwa. W ten sposób zatraca się pojęcie małżeństwa znanego dotychczas jako związek kobiety i mężczyzny. - Znajomości ludzi zaczynamy nazywać małżeństwem, to jest bardzo niebezpieczne. - Co będzie jeśli małżeństwem będzie się chciało nazwać związek trzech mężczyzn i czterech kobiet lub mężczyzny i krzesła, czy mężczyzny i żółwia. Oni się wygłupili i ośmieszyli, to nic nie miało wspólnego ze ślubem - ripostował.

eko/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje