tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Szóstkę" wygrasz najpewniej w Białymstoku

"Szóstkę" wygrasz najpewniej w Białymstoku
Foto: TVN24, fot. PAP | Video: TVN24, fot. PAP Wygrana podzielona na cztery

Toruń, Kozy koło Bielsko-Białej, Piotrków Trybunalski i Białystok - w tych miastach zostały skreślone zwycięskie numerki w ostatnim, rekordowym losowaniu Dużego Lotka. W białostockiej kolekturze "szóstka" padła już po raz czwarty. - Grający przychodzą tu, wierząc, że tu prędzej skreślą szczęśliwe numerki - tłumaczy przedstawiciel Totalizatora. Czworo zwycięzców musi podzielić się blisko 40 milionami. Na odbiór nagrody mają 60 dni.

Oglądaj
Kolektury były oblegane do samego końca (TVN24)
Kolektury były oblegane do samego końca (TVN24)
Oglądaj
Szczęśliwy Białystok
Wideo: TVN24 Szczęśliwy Białystok
2, 6, 15, 25, 29, 30 - jeśli ktoś z Państwa skreślił te numery w Lotto, oznacza to, że jest jednym z czterech nowych polskich milionerów. Co prawda nie z blisko 40 milionami, a "zaledwie" 9 449 247 zł. Bo tyle przypadło na "szóstkę" w największej w historii kumulacji. Też nieźle...

Szczęśliwy Białystok

- Zwycięzca musi się zgłosić po odbiór nagrody w ciągu 60 dni - tłumaczy w TVN24 Bogdan Matowicki z Totalizatora Sportowego - Pamiętajmy, że w przeszłości zdarzały się przypadki, kiedy nagroda nie trafiła do zwycięzcy. W ubiegłym roku padła "szóstka" w Michałowie i nie została odebrana - dodaje Matowicki.

Jak wynika ze statystyk, szczególnie szczęśliwa dla graczy jest kolektura w Białymstoku. Tak główna wygrana padła już po raz czwarty. - Jedna "szóstka" padła w marcu, dwie kolejne w maju - przypomina Bogdan Matowicki. Jak tłumaczy przedstawiciel Totalizatora, można się spodziewać wzrostu sprzedaży kuponów w tej placówce - Ludzie uważają ją za przynoszącą szczęście. Proszę też pamiętać, że wtorkowa wygrana jest najwyższą w historii białostockiej kolektury - dodaje.

"Nie chciałbym chodzić z tym po mieście"

- Jeszcze nikt nie zgłosił się po odbiór wygranej – mówił na antenie TVN24 Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora. Jeśli szczęśliwy zwycięzca zgłosi się do oddziału, wtedy w specjalnym pokoju pracownicy totalizatora sprawdzą kupon i ustalą formę wypłaty. - I nasza łączność ze zwycięzcą na tym się kończy – mówił rzecznik. – Wygraną można otrzymać przelewem, ale także gotówką. Ale to byłoby trudne, bo taka kwota to pół metra sześciennego dwustuzłotówek. Nie chciałbym chodzić z tym po mieście – mówi Piotr Gawron.

Za "piątkę" prawie 4 tys.

Tych, którzy trafili "piątkę" było znacznie więcej, bo aż 1 214 osób. Każdy dostanie po 3 916,2 zł. To trochę więcej niż średnia płaca krajowa. I pomyśleć, że tylko jedna cyfra, a tak wiele w sytuacji majątkowej zmienia. "Czwórkowicze", których było 63 625, nie zostaną krezusami. Za taką wygraną totek wypłaci po 119,2 zł. Za "trójkę" - po 16 zł.

Oblężone kolektury

Rekordowym losowaniem cała Polska żyła od kilku dni. Do ostatniej chwili przed tym, jak kulki poszły w ruch, w kolekturach całego kraju tłoczyli się spragnieni fortuny gracze. W związku z tym, ostateczna suma kumulacji wyniosła aż 37 796 000 zł, a nie jak wcześniej zapowiadano, "jedyne" 35 milionów.

Jak trzeba było grać, żeby wygrać? Jedni skreślali te same liczby co zawsze licząc, że tym razem się uda, inni stawiają na chybił-trafił. CZYTAJ WIĘCEJ Los pokaże, jakiego "systemu" użyli zwycięzcy, jeśli oczywiście zechcą się podzielić tą informacją z szerszym gronem.

Miliony, miliony, miliony...

Czterech zwycięzców i 38 milionów do podziału oznacza, że dotychczasowy rekord, który padł cztery lata temu w Warszawie i wyniósł ponad 20 milionów złotych, nie został pobity. Tak jak i najlepszy wynik zeszłego roku. W Gdyni szczęśliwy zwycięzca zgarnął wtedy 17 milionów.

Zdarzało się też, że szczęśliwcy nie odbierali nagrody. Najczęściej bywało tak w przypadku wygranej za trzy- i czteroliczbowe trafienia. Wyjątkowo rzadko zdarzało się, żeby ktoś nie odebrał wygranej „szóstki”. Po nagrodę należy się zgłosić w ciągu 60 dni. Po pół roku przepada ona całkowicie.

Na koniec mały kubełek zimnej wody dla zwycięzców - pieniędzmi trzeba się podzielić z państwem: fiskus pobiera 10-procentowy podatek od wygranej.

mac, mtom, tk, eq//gak ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje