tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Stań się częścią wielkiego portretu Papieża

Stań się częścią wielkiego portretu Papieża
Foto: portretjp2.pl | Video: portretjp2.pl Zostań częścią portretu Papieża Polaka

1 maja na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zawiśnie największy na świecie portret Jana Pawła II. Zostanie utworzony z tysięcy zdjęć wiernych. Także ty możesz stać się jego częścią. Akcja zbierania fotografii potrwa do 14 kwietnia.

Akcja Wielki Portret Jana Pawła II cieszy się dużym zainteresowaniem. Już w kilku pierwszych dniach organizatorzy zebrali ponad 8 tys. zdjęć. Każdy, kto chce stać się częścią gigantycznego (22x42 metry) wizerunku Papieża, może to uczynić do 14 kwietnia. Informacje o tym, jak wysłać swoje zdjęcie można znaleźć na stronie internetowej http://www.portretjp2.pl/.

Na portrecie zmieści się nawet 500 tys. zdjęć.

Portret Jana Pawła II pojawi się na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej 1 maja, w dniu beatyfikacji Papieża Polaka. Później będzie go można zobaczyć w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje w Świątyni.

"By razem tworzyć rzeczy wielkie"

"Wielki Portret Jana Pawła II to nie tylko znak naszej pamięci o Papieżu Polaku, ale przede wszystkim dowód na to, że potrafimy – mimo różnic - zjednoczyć się, by razem tworzyć rzeczy wielkie" - zaznaczają organizatorzy akcji.

Oprócz tego 1 maja o godz. 9 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona msza święta. Od 10 będzie można oglądać na telebimie transmisję uroczystości beatyfikacyjnej z Rzymu.

Na polach wilanowskich przygotowano także atrakcje dla dzieci. Będzie to Miasteczko Papieskie i Ciuchcia Papieska. Jej stacje będą symbolizować miasta, z którymi był związany Jan Paweł Drugi. Dorośli będą mogli obejrzeć filmy o polskim papieżu.

bgr/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje