tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Społeczne Towarzystwo Oświatowe ma 30 lat

Społeczne Towarzystwo Oświatowe ma 30 lat
Foto: Google Maps Stowarzyszenie prowadzi ponad 150 szkół

Społeczne Towarzystwo Oświatowe to organizacja obywatelska, która działa na rzecz rozwoju edukacji narodowej. STO prowadzi ponad 150 szkół, w których uczy się 15 tysięcy uczniów.

Misją Społecznego Towarzystwa Oświatowego jest działanie na rzecz doskonalenia jakości edukacji narodowej i wpływanie na jej uspołecznienie realizowane w szczególności poprzez zakładanie, prowadzenie i wspieranie szkół oraz placówek oświatowych.

Stowarzyszenie istnieje od 1987 roku, a jego pierwsze szkoły powstały w 1989 roku. Obecnie STO prowadzi ponad 150 szkół, w których uczy się około 15 tysięcy uczniów.

Cel STO: kształtowanie ucznia

Koncepcja STO polega na łączeniu edukacji z wychowaniem. Podstawowe znaczenie dla działania prowadzonych przez stowarzyszenie placówek ma współpraca rodziców i nauczycieli oparta na wzajemnym zaufaniu. Nauczyciele, uczniowie i rodzice razem kształtują szkołę - jak zaznacza stowarzyszenie - akceptując podstawowe zasady, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia.

Stowarzyszenie podkreśla, że jego celem jest ukształtowanie ucznia jako osoby: w sensie umysłowym, społecznym, kulturalnym, fizycznym.

STO stara się, by jego szkoły były nowoczesne i otwarte na świat. Realizuje projekty edukacyjne finansowane z funduszy europejskich i krajowych, zabiega o granty na projekty dla lokalnych społeczności i szkół, a także bierze udział w programach europejskich umożliwiających uczniom wyjazdy za granicę i naukę języków obcych.

Nauczyciele pracujący w szkołach STO również stale się uczą. Korzystają z zajęć podczas Wakacyjnej Szkoły STO lub w ramach Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli STO.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje