tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Seks i kuchnia, czyli co kobieta niepełnosprawna wiedzieć powinna

Seks i kuchnia, czyli co kobieta niepełnosprawna wiedzieć powinna
Foto: TVN24 Powstał portal dla niepełnosprawnych kobiet

Nie tylko porady prawne i psychologiczne, ale także jak się ubrać, zrobić makijaż czy kochać się z partnerem - na te pytania odpowie niepełnosprawnym kobietom pierwszy w Polsce portal przeznaczony właśnie dla nich. - Chcemy, by ta strona internetowa stała się impulsem do wyjścia z "czterech ścian" - mówi portalowi tvn24.pl koordynatorka projektu Emilia Malinowska, sama również niepełnosprawna.

- Z moich doświadczeń wynika, że osoby niepełnosprawne, nawet w małych mieścinach, najczęściej komunikują się przez internet. Więc tak najłatwiej do nich dotrzeć – mówi Malinowska. Witryna domotwarty.org.pl działa od tygodnia i już cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodaje, że na pomysł stworzenia portalu wpadła wraz z grupą koleżanek, które razem działają w stowarzyszeniu one.pl: – Jesteśmy znacznie niepełnosprawne. Chcemy się podzielić własnymi doświadczeniami z kobietami, od których dostajemy mnóstwo listów z prośbą o poradę – mówi Malinowska.

Ludzie często nie są w stanie sobie wyobrazić, że niepełnosprawne kobiety także się kochają, malują czy ładnie ubierają. A jeśli tego nie robią, to chcemy je zachęcić, by zaczęły o siebie dbać.

Emilia Malinowska, koordynatorka projektu domotwarty,org.pl

Dla zachęty

Kobieta, która się zarejestruje na portalu, będzie mogła poprosić o poradę. Nie tylko z zakresu prawa czy psychologii, ale także gotowania, urody i seksu. – Ludzie często nie są w stanie sobie wyobrazić, że niepełnosprawne kobiety także się kochają, malują czy ładnie ubierają. A jeśli tego nie robią, to chcemy je zachęcić, by zaczęły o siebie dbać – podkreśla koordynatorka projektu. Porad będą udzielali specjaliści, m.in. prawnik i psycholog.

Także dla partnerów

Portal kierowany jest nie tylko kobiet, ale także do ich partnerów, rodziców czy znajomych. Inicjatorki projektu podkreślają, że najważniejszym zadaniem portalu jest zmierzenie się z negatywnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą podwójna dyskryminacja: ze względu na płeć i niepełnosprawność.

Według danych GUS z 2004 r. w Polsce żyje ponad 3 mln niepełnosprawnych kobiet.


Magdalena Kazikiewicz/kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje