tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Schetyna poprosił o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie Macierewicza

zobacz więcej wideo »
Schetyna poprosił o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie Macierewicza
 • Łapiński: pojawił się taki postulat Łapiński: pojawił się taki postulat
 • Grzegorz Schetyna chce zwołania RBN w sprawie Antoniego Macierewicza Grzegorz Schetyna chce zwołania RBN w sprawie Antoniego...
Foto: PAP/Tomasz Gzell | Video: tvn24 Grzegorz Schetyna chce, by RBN zajęła się powiązaniami i działalnością Antoniego Macierewicza

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński potwierdził w środę, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przedstawił tego dnia podczas spotkania z prezydentem postulat zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie działalności i powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że zwrócił się podczas środowego spotkania z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, by zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Według Schetyny prezydent ma "poważnie rozważyć" prośbę.

Łapiński: pojawił się taki postulat

Pytany o tę sprawę rzecznik prezydenta powiedział, że "był to wniosek czy postulat" szefa PO Grzegorza Schetyny.

- Potwierdzam, że taki postulat pan przewodniczący Schetyna postawił w toku dyskusji, to mogę potwierdzić - powiedział dziennikarzom Krzysztof Łapiński po środowych spotkaniach prezydenta z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Wcześniej lider PO relacjonował dziennikarzom, że jednym z tematów spotkania z głową państwa była działalność szefa MON.

- W związku ze złą aktywnością i z tym wszystkim, o czym dowiadujemy się, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, szczególnie po wydaniu książki Tomasza Piątka odnośnie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, (...) prosiłem pana prezydenta Dudę, żeby zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się tą sprawą - powiedział Schetyna.

Oglądaj
Grzegorz Schetyna chce zwołania RBN w sprawie Antoniego Macierewicza
Wideo: tvn24 Grzegorz Schetyna chce zwołania RBN w sprawie Antoniego Macierewicza

 

Niejedyna inicjatywa Platformy

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta. W jego skład wchodzą: premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, szefowie: MSWiA, MSZ i MON, koordynator ds. służb specjalnych, szef BBN, szef Kancelarii Prezydenta oraz szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski albo przewodniczący tych klubów.

Prośba Schetyny o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego to niejedyna środowa inicjatywa Platformy dotycząca Antoniego Macierewicza.

Posłowie tego ugrupowania zaapelowali do premier Szydło, by zawiesiła szefa MON oraz wyjaśniła jego powiązania z osobami, które "mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Platforma złożyła też projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie kontaktów ministra; chodzi m.in. o kontakty Macierewicza z osobami, o których pisze w swej książce Tomasz Piątek. Komisja ma rozpatrzyć projekt za dwa tygodnie.

Wiceszef MON Michał Dworczyk, odnosząc się do środowych działań PO, ocenił w rozmowie, że "to kolejny, bardzo przykry przykład cynicznego wykorzystywania polskich Sił Zbrojnych do bieżącej walki politycznej i atakowania ministra obrony narodowej przy użyciu nieprawdziwych lub zmanipulowanych informacji".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
paskuś
paskuś

Ciekawe, kogo Kaczyński wyśle w roli swojego przedstawiciela...

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   8
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje