tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Samobójstwo oficer ABW

Samobójstwo oficer ABW
Foto: TVN24 Samobójstwo wysokiej funkcjonariuszki ABW

Samobójstwo oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podpułkownik Barbara P. targnęła się na swoje życie na podpoznańskiej działce - donosi "Dziennik".

Według informacji zdobytych przez dziennikarzy, do tragedii doszło bezpośrednio po rozmowie z przełożonymi z delegatury ABW w Poznaniu i centrali w Warszawie. Agencja jednak temu zaprzecza. - Nieprawdą jest, że oficer targnęła się na swoje życie po rozmowie z kierownictwem delegatury ABW - oświadczyła w specjalnym komunikacie rzecznik ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Mobbing?

Gazeta jednak ujawnia kolejne informacje sugerujące powiązanie samobójstwa z problemami w pracy. Według oficera wielkopolskiej policji, z którym rozmawiali reporterzy "Dziennika", kobietanapisałalist pożegnalny. Miała w nim oskarżyć swoich szefów o stosowanie wobec niej mobbingu. - Miała być nękana w związku z tym, że w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości awansowała do centrali w Warszawie. Po przejęciu władzy przez Platformę, została cofnięta do poznańskiej delegatury - powiedział dziennikarzom pracownik tajnych służb.

ABW zaprzecza. - Wybory nie miały wpływu na jej sytuację zawodową - tłumaczy rzeczniczka agencji. Jak czytamy dalej w "Dzienniku", według innego rozmówcy kobieta miała w ostatnim czasie problemy osobiste i zawodowe oraz korzystała z silnych leków.

Jak twierdzą dziennikarze, podpułkownik Barbara P. odpowiadała w służbach za sprawy finansowe. Dlatego wielokrotnie miała być przesłuchiwana przez nowe kierownictwo służb, szukające dowodów na bezprawne działania szefów ABW w czasach rządów PiS: Witolda Marczuka i Bogdana Święczkowskiego - czytamy w "Dzienniku".

ŁUD/bea

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje