tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Sąd wysłał list do psa Dorna

Sąd wysłał list do psa Dorna
Foto: blog Ludwika Dorna List do Saby

Saba, suka Ludwika Dorna, już dawno osiągnęła status zwierzęcego celebryty, popularnością dorównuje jej tylko kot Alik i legendarny pies ratownik "Irasiad". Na salony trafiła prosto z sejmowych korytarzy i szybko znaleźli się tacy, którzy chcieli, by zawitała i na salę sądową. Sąd odrzucił jednak pozew przeciwko suce, o czym Sabę postanowił powiadomić listownie.

"Pani Saba Dorna, ul. Koszykowa 10" - taki adres odbiorcy widnieje na kopercie zawiadomienia, wysłanego przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Dorn pismo z dumą zaprezentował na swoim blogu w onet.pl.

"Wiele osób - od Romana Giertycha do miłośników Szkła Kontaktowego - podniosło krzyk, gdy swego czasu bocznym wejściem wprowadziłem moją chorą psinkę do gmachu Sejmu. Taki sam lament powstał, gdy z powodu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o mojej suce wytoczyłem proces komitetowi wyborczemu LiD. Padały głosy, że traktuję psa jakby był człowiekiem. Człowiekiem Saba nie jest - to fakt. Jest za to podmiotem obrotu prawnego. Poniżej zamieszczam na to dowód" - pisze Ludwik Dorn.

Sabę - jak i kilkadziesiąt innych osób - pozwał Andrzej Grabowski. Dlaczego? To z pisma sądowego nie wynika.

Jak Saba stała się najsłynniejszym psem IV RP

Czarna sznaucerka posła PiS do polskiej polityki wkroczyła w maju 2007 roku. To właśnie wtedy marszałek Ludwik Dorn przyprowadził ją do Sejmu, bo sama nie mogła zostać w domu. Posłowie innych partii byli oburzeni. Kilku z nich w geście protestu, że z parlamentu robi się zwierzyniec, też przyszło na Wiejską ze swoimi czworonogami.

Saba stała się też bohaterką wyborczej reklamówki Lewicy i Demokratów. W spocie pojawiła się informacja, jakoby miała pogryźć meble w MSWiA. Dorn - ripostując, że to kłamstwo - skierował sprawę do sądu. Wygrał i LiD musiał za spot przeprosić.

jaś/bea

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje