tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Religa do pielęgniarek: chciałem zobaczyć jak się czujecie

Religa do pielęgniarek: chciałem zobaczyć jak się czujecie
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Zbigniew Religa w "białym miasteczku"

Minister zdrowia Zbigniew Religa rozmawiał z pielęgniarkami strajkującymi przed kancelarią premiera. Jak powiedział, chciał usłyszeć propozycje wyjścia ze "strajkowego impasu" i zobaczyć, jak sobie radzą.

Oglądaj
Zbigniew Religa został w "białym miasteczku" ciepło przyjęty
Wideo: TVN24 Zbigniew Religa został w "białym miasteczku" ciepło przyjęty
- Chciałem zobaczyć jak się czujecie i na własne uszy usłyszeć, jakie są oczekiwania - mówił minister Religa do strajkujących. - Wasz protest jest dla mnie zupełnie zrozumiały. Jako do niedawna praktykujący lekarz zdaję sobie sprawę, że wasze zarobki są za niskie - powiedział. Dodał, że premier również "świetnie rozumie" stanowisko strajkujących. To stwierdzenie spotkało się jednak z buczeniem pielęgniarek i okrzykami niezadowolenia.

Minister podkreślił, że w poniedziałek rozpoczną się negocjacje i ma nadzieję, że "w krótkim czasie dojdzie do porozumienia", do rozwiązania problemów. Te słowa ministra zdrowia zostały z kolei przyjęte oklaskami i okrzykami "dziękujemy!".

W negocjacjach nie będzie uczestniczył premier Jarosław Kaczyński, ale Religa podkreśla, ze dostał od niego pełen mandat do prowadzenia rozmów.

Oglądaj
Thomas Hammarberg, Europejski Komisarz Praw Człowieka
Wideo: TVN24 Thomas Hammarberg, Europejski Komisarz Praw Człowieka
Do miasteczka przyjechał też Europejski Komisarz Praw Człowieka Thomas Hammarberg. - Wśród waszych głównych postulatów są prawa społeczne i ekonomiczne, które stanowią kanon demokratycznego społeczeństwa - mówił zaś Europejski Komisarz Praw Człowieka Thomas Hammarberg. - Gratuluję protestującym dyscypliny, a panu ministrowi składam wyrazy szacunku za to, że tu przyjechał i was wysłuchał - dodał.

Oglądaj
Minister zdrowia w "białym miasteczku"
Wideo: TVN24 Minister zdrowia w "białym miasteczku"
Pielęgniarki przyjęły ministra w swoim miasteczku namiotowym ciepło, ale też emocjonalnie. Trudno było uspokoić atmosferę, by minister mógł przemówić.

Wcześniej pielęgniarki spotkały się ze Zbigniewem Religą w Sejmie. Tam też z nim rozmawiały, życząc m.in. szybkiego powrotu do zdrowia. Minister w czasie konferencji w Sejmie wyjaśnił, że chce jechać przed kancelarię, bo chce zobaczyć miasteczko namiotowe i to, jak pielęgniarki dają sobie tam radę. Zaznaczył, że będzie to "wizyta towarzyska".


kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje