tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przyszła z grypą, zbadał ją ginekologicznie

Przyszła z grypą, 
zbadał ją ginekologicznie
Foto: TVN24 Lekarz nie przyznaje się do winy

Prokuratura Rejonowa w Elblągu oskarżyła lekarza dyżurującego w miejscowym szpitalnym oddziale ratunkowym o poddanie jednej z pacjentek "innej czynności seksualnej". Jak poinformowała prokurator Jolanta Rudzińska, lekarz nie przyznaje się do winy. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do molestowania pacjentki przez oskarżonego miało dojść w listopadzie 2011 roku na szpitalnym oddziale ratunkowym przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Ofiarą lekarza miała paść 22-letnia pacjentka, która zgłosiła się do niego z objawami grypopodobnymi. Mimo to dyżurny lekarz poddał ją badaniom ginekologicznym. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył ojciec kobiety.

- Akt oskarżenia w tej sprawie został został przesłany do miejscowego sądu rejonowego. Oskarżony nie przyznał się do winy, w złożonych wyjaśnieniach powiedział, że badał pacjentkę - powiedziała prok. Rudzińska. W śledztwie prokurator zastosował wobec lekarza dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł.

Leczył po pijaku

Wobec lekarza prokuratura prowadziła już dochodzenie przed pięciu laty. Mężczyzna pełnił wówczas nocny dyżur w stanie nietrzeźwości. Postępowanie jednak umorzono uznając, że nie doszło wtedy do narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

dp\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje