tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prezydent odwołał Leppera - koalicja się rozpada

Prezydent odwołał Leppera - koalicja się rozpada
Foto: TVN24 Dymisja Andrzeja Leppera

Prezydent odwołał Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera. - To koniec koalicji - stwierdził w odpowiedzi szef Samoobrony w "Kropce nad i". Do dymisji podał się już minister sportu Tomasz Lipiec.

Dymisja Andrzeja Leppera ma związek z aresztowaniami dokonanymi przez CBA.

- Podjęta decyzja wynika z faktów, które wyszły na jaw w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi korupcji na wielką skalę. W związku z tą sprawą zostały aresztowane dwie osoby - tłumaczy rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Portal tvn24.pl dowiedział się, że jedna z aresztowanych przez CBA osób to Piotr Ryba - oficjalny kandydat do rady nadzorczej TVP. Został aresztowany pod zarzutem płatnej protekcji.

- Toczy się nieczysta gra wokół mojej osoby - skomentował swoją dymisję w Kropce nad I Andrzej Lepper. - CBA wkroczyło do resortu rolnictwa bez mojej wiedzy - mówi szef Samoobrony - Podobno chodzi o to, że ci dwaj panowie - Piotr R. i pan na K. - powiedzieli komuś, że mają takie układy, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi - powiedział Andrzej Lepper Monice Olejnik.

Andrzej Lepper potwierdził później, nasze informacje, że jeden z aresztowanych to właśnie Ryba.

- W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie innej decyzji niż wyjście z koalicji - stwierdził Lepper w TVN24. Zapowiedział, że o jego dymisji debatował będzie we wtorek klub Samoobrony. Dodał, że jeszcze w dziś wezwie do siedziby partii prezydium ugrupowania, by omówić tę sytuację.

Posłowie, z którymi rozmawiał portal tvn24.pl są kompletnie zaskoczeni dymisją Leppera. Mówią, że niczego takiego się nie spodziewali. - Na ostatnim klubie premier tylko napomknął, żebyśmy przygotowali się na coś dużego. I powiedział też, żebyśmy szykowali się na jesień - powiedział tvn24.pl jeden z posłów PiS, pragnący zachować anonimowość.

O tym, że coś się święci pisał w niedzielę w swoim blogu europoseł Samoobrony Ryszard Czarnecki. We wpisie pt.: "CBA w natarciu" napisał: "Pracowite popołudnie i pracowity wieczór Centralnego Biura Antykorupcyjnego... Na efekty poczekamy, choć pewnie niedługo. Cała sprawa wygląda poważnie, bo akcja była przeprowadzona w całkowitej dyskrecji. Co dalej? <Po owocach poznacie ich>...".

Dziś CBA poinformowało, że właśnie w niedzielę sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanych przez Biuro mężczyzn. Mieli się oni "powoływać na wpływy w jednym z ministerstw".


Do dymisji podał się już też minister sportu Tomasz Lipiec.

Sonda

zamknij

Czy uważasz, że dymisja Andrzeja Leppera to zapowiedź wcześniejszych wyborów?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Czy uważasz, że dymisja Andrzeja Leppera to zapowiedź wcześniejszych wyborów?

Wyniki głosowania

45%
Tak, wybory będą na jesieni
45%
55%
Nie, PiS znajdzie inne rozwiązanie
55%

Oddanych głosów: 4270


Piotr Ryba - Wymieniany jako kandydat Samoobrony do Rady Nadzorczej TVP. W 2004 roku był dyrektorem Air Polonii, która zbankrutowała pod jego rządami. Prowadził też agencję reklamową we Wrocławiu. Jego twarz znają widzowie Wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej. Swego czasu był tam prezenterem programu informacyjnego "Fakty". W 2002 roku był członkiem komitetu wyborczego Rafała Kubackiego, kandydata na prezydenta Wrocławia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje