tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prestiżowa nagroda dla polskiego lekarza. "Cichy bohater świata medycyny"

Prestiżowa nagroda dla polskiego lekarza. "Cichy bohater świata medycyny"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Maciej Kowalczyk podczas uroczystości w Waszyngtonie

Doktor Maciej Kowalczyk został wyróżniony prestiżową nagrodą Fundacji Project HOPE. Jest to jedna z najważniejszych nagród w medycynie. Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie odebrał ją na uroczystej gali w Waszyngtonie.

Fundacja Project HOPE przez ponad 20 lat aktywnie opiekowała się szpitalem uniwersyteckim w Krakowie. W 2007 roku przekazała nowoczesny sprzęt medyczny wart 150 tys. dolarów. Teraz uhonorowała jego dyrektora za dalszy rozwój i rozbudowę placówki.

"Kontynuując dziedzictwo Project Hope"

- Już jak odzyskaliśmy pełną niepodległość Project Hope wycofał się, wiedząc że powinniśmy sobie poradzić. Ale szpital wymagał dalszej modernizacji i kontynuując to dziedzictwo Project Hope zabraliśmy się do pracy, wykorzystując wsparcie wielkich fundacji, w tym także TVN - powiedział dr hab.med. Maciej Kowalczyk.

Lekarz zaznacza, że "na ten sukces złożył się sukces całego szpitala."

Wręczenie nagrody odbyło się w Waszyngtonie 10 czerwca. - Trudno nie być wzruszonym, kiedy to uroczystość odbywa się parę kroków od Białego Domu w najpiękniejszej sali w Waszyngtonie- mówił Maciej Kowalczyk.

Cisi bohaterowie świata medycyny

Założona w 1958 roku, Fundacja Project HOPE (ang. Health Opportunities for People Everywhere) zajmuje się opracowywaniem długotrwałych rozwiązań problemów zdrowotnych, kierując się zasadą „pomagaj ludziom tak, aby sami potrafili sobie później pomóc”. Szkoli kadry medyczne, organizuje edukację zdrowotną oraz pomoc humanitarną w ponad 35 krajach.

Nagroda Fundacji jest uważana za jedną z najważniejszych wyróżnień w medycynie. Jak piszą jej fundatorzy, "wyróżniani są cisi bohaterowie, którzy dbają o zdrowie i ochronę najbardziej potrzebujących pacjentów na całym świecie".

Maciej Kowalczyk jest dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN"Nie jesteś sam".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje