tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Premier: Jest porozumienie z celnikami

Premier: Jest porozumienie z celnikami
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Jest porozumienie rządu z celnikami

Premier poinformował, że celnicy przyjęli ofertę rządu i zaakceptowali zaproponowane warunki, mimo że "złe doświadczenia z władzą z ostatnich lat ograniczały ich zaufanie". Donald Tusk zapewnił, że obecnie odprawy na przejściach granicznych przebiegają w tempie zadowalającym.

Wcześniej związki zawodowe celników zadeklarowały gotowość zawarcia porozumienia z rządem. Celnicy wrócili do pracy, ale - jak podkreślili związkowcy - protest nadal trwa.

Premier podziękował przewoźnikom za dużą dozę cierpliwości, a także celnikom za to, że jego wizyta w Białej Podlaskiej dała dobry rezultat. - Dobrze się stało, że wróciliście do pracy - zwrócił się do celników.

Donald Tusk przypomniał, że celnicy otrzymają podwyżkę wysokości ok. 500 zł, większą ochronę prawną oraz obietnicę ustawy modernizacyjnej. - Obecne podwyżki dla celników, po podwyżkach dla nauczycieli, to bardzo poważny sygnał, że mój rząd dąży do podwyżek w budżetówce - powiedział Tusk. Dodał jednocześnie, że rząd nie ma planów zmian w ustawie o związkach zawodowych.

W poniedziałek spotkanie z prezydentem

Oglądaj
Premier: Poprosiłem o spotkanie z prezydentem
Wideo: TVN24 Premier: Poprosiłem o spotkanie z prezydentem
Premier Tusk poinformował, że w związku ze zbliżającą się jego wizytą w Moskwie, zwrócił się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie. Uzgodniono, że rozmowa premiera z prezydentem odbędzie się w poniedziałek. - Chcę, by polityka zagraniczna była wspólna, prowadzona przez prezydenta i premiera, szczególnie na odcinku wschodnim - wyjaśnił. Jak dodał premier, jego wizyta w Moskwie "daje szanse na odmrożenia polsko-rosyjskich stosunków.

Zdążymy z Euro2012

Pytany o otrzymany raport UEFA ws. przygotowań do Euro2012, premier przyznał, że pismo wskazuje na wielomiesięczne zaniedbanie procedur przygotowawczych przez Polskę. Dodał, że rozmawiał już w tej sprawie z Platinim. - Nic nie jest stracone, straciliśmy tylko niepotrzebnie kilka miesięcy – ocenił. (PLATINI USPOKAJA POLAKÓW)

Premier stwierdził, że nie zamierza „wskazywać kto jest odpowiedzialny personalnie i politycznie za ostatni, stracony rok”. Jak uzasadnił: - Nikt w Europie nie będzie pytał czy odpowiedzialny za to jest PiS, czy PO. (PIS KRYTYKUJE PO WS. EURO2012)

Donald Tusk zapewnił, że w miastach, w których odbędą się mecze, stadiony powstaną na czas, „nawet jeśli są opóźnienia”. Premier dodał, że w piątek podana zostanie informacja dotycząca stadionu narodowego, natomiast w środę – informacja o stanie zaangażowania w budowie innych stadionów.

mon

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje