tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Poznań: wioślarze i techno

Kilkanaście tysięcy ludzi obejrzało w Poznaniu uroczyste otwarcie wioślarskich mistrzostw świata. Skąd takie tłumy? Sobotnia ceremonia miała dość wyjątkową oprawę i połączona została z... festiwalem muzyki elektronicznej.

Organizatorzy mistrzostw już w dość oryginalny sposób zaprezentowali kraje - uczestników zawodów. Przedstawiciele 54 państw z telebimów witali publiczność w ojczystych językach, a w tym czasie na masztach rozwijały się flagi narodowe w blasku sztucznych ogni.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny witając gości nie krył zadowolenia, że po wielu latach starań, miasto otrzymało upragnioną organizację mistrzostw świata.

- Poznań to miasto wioślarzy i jesteśmy dumni, że organizujemy najważniejszą wioślarską imprezę w tym roku. Bardzo długo i sumiennie przygotowywaliśmy się do tych zawodów, a przypomnę, że o organizację mistrzostw świata staraliśmy się prawie 10 lat. Życzę wszystkim zawodnikom sukcesów i mam nadzieję, że urok Poznania sprawi, że wrócicie do nas nie raz - mówił Grobelny.

Poznań to miasto wioślarzy i jesteśmy dumni, że organizujemy najważniejszą wioślarską imprezę w tym roku

grobelny

DJ przyćmił wioślarzy

Symbolicznego otwarcia mistrzostw dokonał prezydent Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) Denis Oswald. W krótkim wystąpieniu przypomniał, że choć Polska po raz pierwszy organizuje mistrzostwa świata, to Tor Regatowy Malta jest uczestnikom wszystkim bardzo dobrze znany. Gwiazdą wieczoru był jednak Armin van Buuren jeden z najbardziej znanych DJ-ów. Jak się okazało, muzyka klubowa cieszy się dużą popularnością także wśród wioślarzy, którzy dość licznie przybyli na ceremonię otwarcia.

W mistrzostwach świata łącznie z zawodnikami niepełnosprawnymi wystąpi blisko 1100 wioślarzy z 54 krajów. Polskę będzie reprezentować 46 zawodników w 13 konkurencjach. Pierwsze wyścigi eliminacyjne rozegrane zostaną w niedzielę - początek już o godz. 9.30. Finały zaplanowano na 29 i 30 sierpnia.

jaś/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje