tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Czarny dym nad miastem. W ogniu stanęła hala produkcyjna

zobacz więcej wideo »
Czarny dym nad miastem. 
W ogniu stanęła hala produkcyjna
Foto: Kontakt 24 | Video: tvn24 Pożar hali produkcyjnej w Głogowie

Prawie 50 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który objął halę produkcyjną w Głogowie (Kujawsko-Pomorskie). Zajęło się co najmniej dwa tysiące metrów kwadratowych budynku.

Pierwszą informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze policja otrzymała około godziny 12:20.

- Wybuchł pożar w hali z tworzywami sztucznymi w Głogowie - przekazała podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Strażacy w akcji

Informację potwierdziła straż pożarna. - Pożarem objęta jest w całości hala magazynowa i składowiska obok niej. Szacunkowa powierzchnia objęta ogniem to co najmniej dwa tysiące metrów kwadratowych - relacjonował bryg. Andrzej Seroczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.​

Początkowo na miejscu pracowały 32 zastępy straży, lecz wciąż dojeżdżały kolejne. Łącznie w akcji uczestniczyło 48 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Torunia, a także z rejonu Lipna, Włocławka i Bydgoszczy

Nikt nie został poszkodowany

Jak mówił na antenie TVN24 brygadier Seroczyński, nikt nie został poszkodowany. Zakład był dziś zamknięty, w środku nie było pracowników. Strażak uspokoił, że dym nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców pobliskich domów.

- Na szczęście toksyczny dym unosił się bardzo wysoko. Nie doszło do zagrożenia ekologicznego - przekazał oficer prasowy.

- Swoje działania w początkowej fazie skupiliśmy na obronie drugiej hali produkcyjnej, która przylegała do tej, która się paliła - powiedział brygadier Andrzej Seroczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Działania te zakończyły się sukcesem.

Jak mówił strażak, hala, która się spaliła, miała powierzchnię około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. - Spaleniu ulega hala łącznie z częścią biurową i ze składowiskiem - relacjonował rzecznik toruńskiej komendy.

Oglądaj
"Na miejscu mamy 48 zastępów"
Wideo: TVN 24 "Na miejscu mamy 48 zastępów"

Dogaszają spaloną halę

Pożar ugaszono po 2,5 godzinach.

- Ogień strawił surowce zgromadzone w wielkich workach na stosunkowo niedużym składowisku, podobnie jak urządzenia i surowce w znajdującej się tuż obok hali produkcyjnej o wymiarach około 50 na 40 metrów. Wypalone zostały pomieszczenia biurowe w hali. Dach stalowej hali zawalił się, a konstrukcja ścian pod wpływem ognia powyginała się i będzie musiała zostać rozebrana - poinformował bryg. Andrzej Seroczyński.

Do późnego wieczora w niedzielę potrwa dogaszenie pogorzeliska - przewidują strażacy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje