tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Kliknęło nam 10 lat. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Kliknęło nam 10 lat.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Video: Fakty TVN Portal TVN24 obchodzi 10. urodziny. Materiał Faktów TVN

Równo 10 lat temu - 19 marca 2007 roku pod hasłem "Więcej niż telewizja, więcej niż internet" pojawiliśmy się dla Was. Wiele się przez ten czas wydarzyło, ale niezmienne pozostało nasze dążenie, żebyście jak najszybciej wiedzieli, co jest ważne i ciekawe oraz mogli zobaczyć to na naszych stronach. Portal TVN24 kończy dziś 10 lat.

Wszystko zaczęło się dokładnie 19 marca 2007 roku. To właśnie wtedy oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy polski portal informacyjny. Nasz adres www.tvn24.pl z dnia na dzień cieszył się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu szybko staliśmy się najważniejszym źródłem wiadomości w sieci. Także my jak jako pierwsi zaczęliśmy pokazywać Wam świat w innowacyjny sposób. Nikt wcześniej nie zdecydował się bowiem w tak dużej mierze połączyć wyczerpujących informacji z wideo.

Oglądaj
Początki portalu TVN24 według reporterów
Wideo: tvn24 Początki portalu TVN24 według reporterów

Pierwsze koty za płoty

Już pierwszy dzień działania naszego portalu przyniósł wiele informacji z kraju i ze świata. Mogliście się wtedy dowiedzieć m.in., że premier Jarosław Kaczyński w gmachu warszawskiej giełdy zaprezentował pakiet Kluski, graficiarz przechytrzył ochronę lotniska Ławica w Poznaniu, a w kopalni na Syberii wybuchł gaz.

W ciągu pierwszego roku funkcjonowania www.tvn24.pl też sporo się działo. Ujawniliśmy aferę z finansowaniem Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka, za co dostaliśmy nominację do nagrody Grand Press. Jako pierwsi pokazaliśmy wstrząsające zdjęcia z katastrofy samolotu CASA, w której zginęło 20 polskich lotników. To my byliśmy jedynymi mediami internetowymi, którym Leo Beenhakker udzielił ekskluzywnego wywiadu.

W 2008 roku również Wy dołączyliście do współtworzenia naszego portalu. Od dziewięciu lat na platformie Kontakt 24 dodajecie swoje materiały foto i wideo, które pojawiają się nie tylko na naszym portalu, ale także na antenie TVN24. Tak było np. w przypadku nagrania z wypadku prezydenckiej limuzyny lub bolidu, który pojawił się na niebie. Nierzadko jesteście dla nas - i dla pozostałych czytelników - także pierwszym źródłem informacji o licznych wydarzeniach w Polsce i na świecie.

Redakcja portalu TVN24 w 2009 roku:

Opublikowany przez TVN24.pl na 18 lutego 2009

Działo się!

Od świtu do świtu

Po trzech latach od uruchomienia portalu wydarzyła się tragedia, która była i wciąż pozostaje najpoważniejszym sprawdzianem dla naszego portalu, jak też dla całego społeczeństwa i państwa. 10 kwietnia 2010 roku w wypadku lotniczym pod Smoleńskiem zginęła polska delegacja, w której uczestniczyło 96 członków elity Polski, z ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską na czele.

Informacja o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem pojawiła się nagle, trzeba było więc szybko reagować. Nasza redakcja pracowała non stop 10 kwietnia i wiele tygodni później, by przekazywać Wam rzetelnie wszystko to, co się wtedy działo.

Oglądaj
Wojciech Bojanowski o relacjach ze Smoleńska dla TVN24.pl
Wideo: tvn24 Wojciech Bojanowski o relacjach ze Smoleńska dla TVN24.pl

Serwisy specjalne TVN24

Choć sednem pracy w serwisie informacyjnym jest informowanie o wszystkim co tu i teraz, to naszą specjalnością stało się również relacjonowanie największych planowanych wydarzeń cyklicznych, od wyborów po gale rozdania Oscarów.

W 2015 roku najbardziej intensywnie spośród wszystkich mediów relacjonowaliśmy dla Was przebieg wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce. Nasz hashtag #CzasDecyzji towarzyszy w Waszych dyskusjach o polityce w mediach społecznościowych.

W 2012 i 2016 za naszym pośrednictwem na żywo śledziliście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

To jednak tylko część portalowej codzienności. Każdego dnia na Wasze zaufanie pracuje zespół dziennikarzy, który w setkach artykułów dziennie opisuje i pokazuje to, co ważne, ciekawe, wzruszające bądź śmieszne.

Dzięki pracującym dla portalu dziennikarzom śledczym ujawniliśmy afery, a niejednokrotnie także absurdy polskich służb, takie jak wycinanie konfetti przez policjantów czy przebranie się policjantów w aniołów.

Tak wyglądał start portalu przed dekadą:

Oglądaj
A tak było 10 lat temu (tvn24.pl)
Wideo: A tak było 10 lat temu (tvn24.pl) A tak było 10 lat temu (tvn24.pl)

Rodzina portalu TVN24

Dzisiaj portal TVN24 to wielka rodzina siostrzanych redakcji i serwisów. Tworzą ją tytuły takie jak TVN24BiSFakty TVNTVN MeteoTVN WarszawaTVN24 SportKontakt 24.

W ciągu 10 lat adres portalu stał się źródłem informacji, który codziennie odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników. W ciągu miesiąca klikacie w nasze strony niemal 200 mln razy i 40 mln razy odtwarzacie wideo.

By zapewnić Wam jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych informacji od 2013 roku działa aplikacja mobilna TVN24. Dzięki niej szybko sprawdzicie informacje z naszych najważniejszych kategorii: Polska, świat, biznes, sport oraz kultura i styl. Dzięki aplikacji szybko można podzielić się ciekawą treścią z innymi, poprzez udostępnienie materiału w mediach społecznościowych. Nasza mobilna aplikacja to także możliwość oglądania ulubionych programów, tj. "Fakty po Faktach", "Polska i Świat" czy "Kropka nad i". Aplikacja dostępna jest na platformach iOS, Android i Windows Phone.

Jesteśmy też z Wami w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Twiterze, Instagramie, Google + i Snapchacie codziennie pokazujemy Wam świat, przeżywamy niezwykłe emocje sportowe i zaglądamy za kulisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Tam też pokazujemy Wam życie naszej redakcji od kuchni. Nasz profil na Facebooku jest najpopularniejszym spośród mediów informacyjnych, a nasze konto jest największym na całym polskim Twitterze.

Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, dlatego pracujemy dla Was w dzień i w nocy.Tak cieszyliśmy się z piątych urodzin:

Oglądaj
Kliknął nam piąty rok
Kliknął nam piąty rok

Najlepsze dziennikarstwo w sieci

Co tydzień na portalu TVN24.pl prezentujemy Wam nową odsłonę Magazynu TVN24. Każde wydanie to przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia z ich wnikliwą analizą. To również autorskie teksty naszych redaktorów i reportaże pokazujące wszystkie oblicza otaczającego świata.

”Ten człowiek to dla mnie zagadka. (…) Zabijał mężczyzn, kobiety, dzieci i zwierzęta. Zabijał wszystko, co mógł”. O...

Opublikowany przez Magazyn TVN24 na 1 października 2016

Warto

W ciągu 10 lat portal TVN24 był wielokrotnie wyróżniany. W listopadzie 2007 roku, czyli już kilka miesięcy po tym jak zaczęliśmy działać, został laureatem studenckiej nagrody dziennikarskiej MediaTory w kategorii PromoTOR. Miesiąc później jako jedyne medium z internetu otrzymał nominację do nagrody Grand Press w kategorii "News" za cykl materiałów o finansowaniu fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego autorstwa Aleksandry Majdy. W 2008 roku wraz z telewizją TVN24 otrzymał nagrodę Mediatora w kategorii PromoTOR za uruchomienie platformy Kontakt 24.

W 2015 roku dziennikarze śledczy TVN24.pl Robert Zieliński oraz Maciej Duda zostali nominowani do nagrody Grand Press w kategorii "News" za artykuły "Ustawianie konkursów w NIK? Prokuratura chce uchylenia immunitetów Kwiatkowskiemu i Buremu",  "Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS” oraz „13 faktów, po których nastąpiła dymisja Grabarczyka".

Również w 2015 roku Robert Zieliński i Maciej Duda byli nominowani do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego za artykuł "Jak wyjaśniono sprawę Grabarczyka?".

Ostatnie wybory w Stanach stały się też pretekstem do stworzenia przez nas aplikacji Ameryka Wybiera, dzięki której mogliście m.in. zwiedzić Gabinet Owalny, a także a bieżąco śledzić wyniki wyborów. Aplikacja w 2016 roku TVN24 została nominowana do nagrody Grand Press Digital.

10. urodziny portalu TVN24 »

Oglądaj
10. urodziny portalu TVN24
Wideo: tvn24 Życzenia dla TVN24.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (17)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Time Bandit
Time Bandit

byłem , jestem i będę ile się da jeszcze z Wami

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   DARCYK2000

   jesteście super

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     2
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     vader1980
     vader1980

     Nie - to my dziękujemy że Wy jesteście z nami. Gratulacje....

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       2
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       McLaury

       Wielkie gratulacje i podziękowanie oraz kolejnych wielu lat owocnej pracy i wysokiego poziomu.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         2
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         pytajacy

         Dziękuję za te dziesięć lat. Bądźcie z nami następne dziesięciolecia

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           5
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           sta1023jan

           Życzę wam kolejnych dekad razem z nami , bo tylko w waszej stacji można usłyszeć prawdę i tylko prawdę ,bez owijania w bawełnę.Tak trzymać ,a sukces pewny.Wszystkiego co najlepsze - wytrwałości.

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             4
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              3
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             różany zapach
             różany zapach

             Dziękuję ,że jesteście.Profesjonalni w działaniach , czynni w obronie ludzi pokrzywdzonych.Bądzcie już na zawsze .

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               4
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                2
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               Brain Scientist
               Brain Scientist

               Wszystkiego najlepszego. I proszę, pozostańcie przy informacjach politycznych oraz wydarzeniach z Polski i świata.
               Napisane przez niezbyt profesjonalne osoby artykuły o żywieniu sobie odpuśćcie ;)

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 4
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  1
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 celuloid

                 Będę z Wami następne Dekady - Wszystkiego Najlepszego Jurek S Rex Mielec.

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   5
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    3
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   Więcej komentarzy - rozwiń
                   Zasady forum
                   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                   Pozostałe informacje