tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Popiełuszko santo subito

Popiełuszko santo subito
Foto: tvn Według "Dziennika", beatyfikacja ks. Popiełuszki może być kwestią miesięcy

Proces beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki nabiera rozpędu. Jeśli zakończy się pozytywnie, to dzięki decyzji papieża Benedykta XVI czas oczekiwania na beatyfikację męczennika może się znacznie skrócić - pisze "Dziennik".

Benedykt XVI pozytywnie rozpatrzył prośbę polskich biskupów i zgodził się na przyspieszony tryb rozpatrzenia sprawy męczeństwa za wiarę ks. Jerzego Popiełuszki. Proces beatyfikacji polskiego księdza trwa już od 11 lat.

I zapewne trwałby jeszcze długo, gdyby nie inicjatywa polskich biskupów. We wrześniu wystosowali do Benedykta XVI specjalny list, w którym prosili, aby czas oczekiwania na beatyfikację męczennika był jak najkrótszy. O przyspieszeniu procesu rozmawiali też z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp. Angelo Amato w czasie jego pobytu w Polsce we wrześniu z okazji beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.

Determinację wykazał inicjator wystosowania prośby do papieża, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, który w październiku udał się do Rzymu i osobiście prosił o skrócenie czasu oczekiwania na rozpatrzenie przez komisję teologiczną. Papież zapewnił go wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby ten proces przebiegał jak najszybciej. I słowa dotrzymał, bowiem teolodzy z Kongregacji jeszcze w zeszłym roku zajęli się "pozycją" ks. Jerzego.

jaś/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje