tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Ośmiu policjantów dziennie pada ofiarą napaści"

zobacz więcej wideo »
"Ośmiu policjantów dziennie pada ofiarą napaści"
 • Andrzej Szary i Tomasz Rzymkowski w "Tak jest"Andrzej Szary i Tomasz Rzymkowski w "Tak jest"
 • 10.07.2017 | Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Kolejna miesięcznica i kontrmanifestacja10.07.2017 | Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Kolejna miesięcznica i...
 • Barierki w centrum Warszawy. Kolejna miesięcznica smoleńskaBarierki w centrum Warszawy. Kolejna miesięcznica smoleńska
 • Szef policyjnego związku alarmuje. Błaszczak: to nadużycie ze strony tego panaSzef policyjnego związku alarmuje. Błaszczak: to nadużycie ze strony tego pana
 • Andrzej Szary apeluje do ministra Błaszczaka Andrzej Szary apeluje do ministra Błaszczaka
 • Szary: Policja ma prawo oczekiwać reakcjiSzary: Policja ma prawo oczekiwać reakcji
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Andrzej Szary i Tomasz Rzymkowski gośćmi w programie "Tak jest"

- Wypowiedź pana ministra świadczy o tym, że prawdopodobnie nie przeczytał treści oświadczenia. To, co mówi pan minister, jest nieporozumieniem - stwierdził w programie "Tak jest" szef policyjnych związkowców z Wielkopolski podinspektor Andrzej Szary, komentując słowa szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka pod swoim adresem. Do tej sprawy odniósł się również poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

"Zarząd Wojewódzki z niepokojem obserwuje bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie spotykają się zawsze z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie są nawet z nieznanych nam powodów często usprawiedliwiane jako element walki politycznej" - takie słowa znalazły się w oświadczeniu NSZZ policjantów z województwa wielkopolskiego, które 18 sierpnia pojawiło się na stronie internetowej związku.

Związkowcy apelowali w ten sposób do ministra Błaszczaka, by resort spraw wewnętrznych między innymi przeprowadził kampanię, "która z jednej strony zapewne przyczyni się do ograniczenia agresji wobec funkcjonariuszy Policji, z drugiej zaś strony da każdemu Polakowi wiedzę o jego prawach  i obowiązkach w kontaktach z funkcjonariuszami Policji".

"Oczekujemy poważnego traktowania"

- Ten pan, moim zdaniem, próbuje wpisać się w działalność totalnej opozycji, która mówiła, że będzie zmieniała wynik wyborów za pomocą ulicy i zagranicy - tak minister wewnętrznych i administracji odniósł się we wtorek do inicjatywy szefa związkowców w województwie wielkopolskim.

Wypowiedź szefa MSWiA komentowali goście programu Andrzeja Morozowskiego "Tak jest", przewodniczący wielkopolskiego związku zawodowego policjantów podinspektor Andrzej Szary oraz poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

- Wypowiedź pana ministra świadczy o tym, że prawdopodobnie nie przeczytał treści oświadczenia. To, co mówi pan minister, jest nieporozumieniem - odpowiedział na te słowa szef NSZZ policjantów.

Oglądaj
Szary: Policja ma prawo oczekiwać reakcji
Wideo: tvn24 Szary: Policja ma prawo oczekiwać reakcji

Zapewnił również, że związkowcy "nigdy nie identyfikowali się z żadną opcją polityczną". - Oczekujemy od ministra poważnego traktowania, a nie wrzucania w politykę - zaapelował podinspektor Szary.

"Ośmiu policjantów dziennie pada ofiarą napaści"

Do oświadczenia NSZZ policjantów oraz słów ministra w sprawie apelu związkowców odniósł się również poseł Tomasz Rzymkowski.

Podkreślił, że w ostatnich latach "nie dochodziło do starć środowisk narodowych oraz pseudo-kibicowskich z policją". Dodał natomiast, że pamięta takie przykłady z czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oglądaj
Andrzej Szary apeluje do ministra Błaszczaka
Wideo: tvn24 Andrzej Szary apeluje do ministra Błaszczaka

- W 2012 roku liczba napaści na funkcjonariuszy policji wynosiła 740 rocznie, dzisiaj to prawie ponad 3 tysiące. Około 8 policjantów dziennie pada ofiarą napaści - skomentował słowa polityka szef NSZZ policjantów.

"Nie dam się wciągnąć w dyskurs polityczny"

Prowadzący program Andrzej Morozowski przypomniał również pytanie, jakie w czasie konferencji minister skierował do szefa wielkopolskich policyjnych związkowców.

- Dlaczego nie pisze pan o lewackich bojówkach, które każdego dziesiątego dnia miesiąca próbują zablokować legalne zgromadzenie? - mówił Błaszczak, nawiązując do kontrmanifestacji organizowanych przez Obywateli RP w czasie miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

- Nie dam się wciągnąć w taki dyskurs polityczny. Nie dam się sprowokować - odpowiedział Szary. - Wolałbym aby pan minister nie kierował do mnie takich słów, gdyż są one nieprawdziwe - podsumował szef wielkopolskich związkowców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje