tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pociąg wjechał w stację. Zabił trzy osoby. Błąd ludzki

Pociąg wjechał w stację. 
Zabił trzy osoby. Błąd ludzki
Foto: TVN24, fot. PAP | Video: TVN24, fot. PAP Pociąg wbił się w dom

Trzy wagony pociągu towarowego wbiły się w budynek stacji PKP Strzelce Krajeńskie Wschód (woj. lubuskie), zabijając trzy osoby i niszcząc budynek. Prawdopodobnie niezabezpieczone wagony stoczyły się z bocznicy.

Do wypadku doszło we wtorek około 22 w miejscowości Zwierzyn, na stacji kolejowej Strzelce Krajeńskie Wschód w woj. lubuskim. Na piętrze budynku znajdują się mieszkania, a w jedno z nich wbił się wagon. 75-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna, którzy przebywali w mieszkaniu, zginęli na miejscu. Trzecia ofiara to 18-letnia dziewczyna, która w chwili wypadku stała na peronie.

Oglądaj
Pociąg wjechał w dom
Wideo: TVN24 Pociąg wjechał w dom

Osiem innych osób mieszkających nad stacją zostało ewakuowanych.

Oglądaj
Asp. Andrzej Węglarz o wypadku
Wideo: TVN24/targeo.pl Asp. Andrzej Węglarz o wypadku

Siedem wagonów pociągu towarowego w części wypełnionych żwirem stało bez lokomotywy na bocznicy. Według informacji reportera TVN24 policja wykluczyła już czynnik mechaniczny, czyli przyczyną katastrofy był prawdopodobnie błąd ludzki - ktoś nie zaciągnął hamulca lub nieodpowiednio "zaczopował" wagony i dlatego się stoczyły.

Część wagonów wypadła z torów

Niewykluczone też, że w trakcie rozładunku operator koparki uderzył napełnioną łyżką w wagon i to wprawiło je w ruch. Na odcinku trzech kilometrów rozpędziły się i z impetem wbiły w dolną część stacji PKP. - Część wagonów wypadła z torów, jeden wpadł na drugi, tak że jeden jest w środku drugiego. Z tego powodu część ściany w pomieszczeniach mieszkalnych się zawaliła - relacjonował Andrzej Węglarz z Komendy Powiatowej Policji. Wagony zniszczyły część gospodarczą i mieszkalną stacji.

Prokuratura przesłuchuje czwórkę maszynistów pociągu.

Czytaj więcej na Kontakt 24

jk/fac,tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje