tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Platformie ciągle spada

Platformie ciągle spada
Foto: TVN24.pl W Sejmie znalazłyby się pięć partii

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lutego, PO mogłaby liczyć na poparcie 33 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na PiS zagłosowałoby 19 proc. badanych. W Sejmie znalazłyby się też: Ruch Palikota (9. proc.) , SLD (8 proc.) i PSL (7 proc.).

Według sondażu CBOS, progu wyborczego nie przekroczyłyby: Solidarna Polska (3 proc.), Polska Jest Najważniejsza (2 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.), Polska Partia Pracy (1 proc.).

Żaden z respondentów CBOS, zamierzających wziąć udział w wyborach, nie poparł Prawicy Rzeczypospolitej. Na "inne ugrupowanie" chciałby zagłosować 2 proc. badanych. 14 proc. ankietowanych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu, nie wiedziało, którą partię poprzeć (spadek o 1 pkt proc. w porównaniu ze styczniem).

Rośnie większości partii

W lutym notowania PO pogorszyły się o 7 punktów proc. (w porównaniu z sondażem CBOS ze stycznia). Poparcie dla PiS zwiększyło się za to o 1 punkt proc. O tyle samo, w porównaniu do stycznia, zwiększyło się także poparcie dla Ruchu Palikota.

W lutym chęć głosowania na SLD zapowiedziało o 4 punkty proc. więcej respondentów niż przed miesiącem. Poparcie dla PSL utrzymało się na tym samym poziomie. Solidarna Polska w porównaniu ze styczniem zyskała 1 punkt proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lutym, udział w nich zadeklarowało 57 proc. ankietowanych (bez z zmian w porównaniu ze styczniem), na pewno nie uczestniczyłoby w nich 29 proc. (o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu). Zdania w tej sprawie nie miało 14 proc. respondentów (2 punkty proc. mniej niż w styczniu).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-9 lutego na liczącej 999 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

nsz/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje