tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

PiS wysyła do Tuska pocztówkę z "niemieckiego" Świnoujścia

PiS wysyła do Tuska pocztówkę
 z "niemieckiego" Świnoujścia
Foto: platforma.org PiS po wpadce Platformy: "Tu też jest Polska"

- Tu też jest Polska - piszą lokalni działacze PiS z okręgu zachodniopomorskiego na pocztówce, którą wysłali Donaldowi Tuskowi. To odpowiedź na dostrzeżoną przez portal tvn24.pl we wtorek "spotową" wpadkę Platformy. Według autorów "reklamówki" Polska kończy się na Zalewie Szczecińskim.

- Masakra - komentował pomyłkę jeszcze wczoraj w rozmowie z nami poseł PO i mieszkaniec Szczecina Sławomir Nitras. Dziś już "masakry" nie ma, bo na oficjalnej stronie internetowej Platformy "wisi" już poprawiony spot. Uwzględnia on mieszkańców Świnoujścia jako polskich obywateli. Szef sztabu PO w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim Michał Marcinkiewicz tłumaczył, że brak wyspy Wolin na mapie, to wynik ewidentnej pomyłki technicznej.

PiS śle pocztówkę

Ale "wpadkę" grafików PO, wykorzystali posłowie PiS. Kandydujący z numerem pierwszym z listy PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim Marek Gróbarczyk i lokalni działacze tej partii podpisali się na pocztówce ze Świnoujścia, którą jeden z mieszkańców tego miasta postanowił, za aprobata posłów PiS, wysłać do premiera. Na pocztówce piszą krótko: "Tu też jest Polska".

Politycy PiS na zorganizowanej w środę w Świnoujściu konferencji prasowej mieli ze sobą transparenty: "Panie Tusk, tu jest Polska".

PiS: Platforma zapomniała o Pomorzu

Zdaniem Gróbarczyka, wadliwa mapa Polski w spocie Platformy to pomyłka, która jednak pokazuje, choć w sposób przypadkowy, podejście PO do tego regionu, który - jego zdaniem - jest zapomniany przez tę partię. Jako przykład podał m.in. upadek Stoczni Szczecińskiej Nowa, dramatyczną sytuację finansową Zakładów Chemicznych Police, ograniczenia w rozwoju portu Szczecin-Świnoujście czy opóźnienia w budowie zaplanowanego w Świnoujściu gazoportu.

Paltforma odpiera zarzuty, argumentując, że to właśnie rząd PO stara się połączyć na stałe Świnoujście z resztą Polski i właśnie podejmowane są w Ministerstwie Infrastruktury decyzje co do budowy tunelu pod Świną.

Poseł PO Michał Marcinkiewicz stwierdził, że rząd Donalda Tuska uratował przemysł stoczniowy i przygotował specustawę dotycząca gazoportu, która ma tę budowę przyspieszyć. W jego opinii, żaden wcześniejszy rząd nie dbał tak o interesy Pomorza Zachodniego. Zdaniem Marcinkiewicza, opinie wypowiadane przez polityków PiS to cynizm i hipokryzja.

mon, ŁOS//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje