tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pieniądze dla europosłów dostali Wszechpolacy

Pieniądze dla europosłów dostali Wszechpolacy
Foto: TVN24 Wojciechem Wierzejskim interesuje się warszawska prokuratura

Byli eurodeputowani LPR twierdzą, że partia wydawała za ich plecami pieniądze, które Parlament Europejski przeznacza na promocję działań europosłów - donosi "Gazeta Wyborcza".

200 tys. euro przeznaczył Parlament Europejski na propagowanie poczynań eurodeputowanych wybranych z list Ligi Polskich Rodzin i zrzeszonych we Frakcji Niepodległość i Demokracja. Pieniędzmi z Funduszu 3701 zarządzał Wojciech Wierzejski - pisze gazeta. Europosłowie, byli członkowie Ligi przekonują dziennikarzy, że środki wydano bez ich wiedzy.

Europoseł Bogdan Pęk dla "Gazety Wyborczej": - Funduszem rozporządzał wtedy Wojciech Wierzejski. Z nadania europosła Macieja Giertycha. Wydawali te pieniądze za naszymi plecami.

- Wierzejski i Giertych powinni to wytłumaczyć. Bo wykorzystywali pieniądze bez naszej zgody - mówi Pęk. Poseł twierdzi, że on i jego koledzy, którzy wystąpili z partii nie mogli korzystać z parlamentarnych środków.

- Finanse LPR to wielka tajemnica - mówi "Wyborczej" Bogusław Rogalski, który również wystąpił z LPR. Rogalskiego przesłuchała już warszawska prokuratura. Eurodeputowany zdradza gazecie, że prokuratorzy wypytywali go o Wojciecha Wierzejskiego.

Maciej Giertych zapytany przez dziennikarzy "GW" o fundusz, skierował ich do Wojciecha Wierzejskiego. Wiceprezes Wierzejski nie odpowiedział na pytania przekazane mu przez gazetę.

Śledztwo w sprawie podejrzenia wyłudzenia pieniędzy przez Ligę Polskich Rodzin prowadzi warszawska prokuratura. Zdaniem "Gazety WYborczej" zamierza ona postawić wiceszefowi Ligi Wojciechowi Wierzejskiemu zarzut poświadczenia nieprawdy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje