tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Papież przyjmie Jadwigę Gosiewską

Papież przyjmie Jadwigę Gosiewską
Foto: TVN24 Jadwiga Gosiewska chce ustalić termin spotkania jak najszybciej

Matka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego, Jadwiga Gosiewska, otrzymała zaproszenie do Watykanu na prywatną audiencję u Benedykta XVI – dowiaduje się "Dziennik Bałtycki". Przyszło ono wraz z odpowiedzią na list, który wysłała wcześniej do papieża.

Jadwiga Gosiewska zapowiada, że przedstawi papieżowi swój pogląd na sprawę katastrofy smoleńskiej i poprosi o wsparcie starań w wyjaśnieniu przyczyny wypadku.

Wiadomo, że życia mojemu Przemkowi już nikt nie wróci. Tak samo innym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku, ale zarówno ja, jak i inne rodziny, chcemy nie mieć żadnych wątpliwości. Chcemy wiedzieć, co czy też kto zawinił. Ta wiedza należy się wszystkim Polakom

Jadwiga Gosiewska

- Podzielę się też osobistymi refleksjami matki, która straciła jedynaka – zdradza dziennikowi kobieta. Już w liście do papieża Gosiewska pisała, że należy powołać niezależną międzynarodową komisję, która wyjaśni przyczyny tragedii.

Papież ma pomóc w rozwianiu wątpliwości

Termin audiencji na razie nie jest określony, ale jak zapowiada gazecie matka nieżyjącego Przemysława Gosiewskiego, będzie chciała ustalić go w najbliższym czasie.

- Wiadomo, że życia mojemu Przemkowi już nikt nie wróci. Tak samo innym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku, ale zarówno ja, jak i inne rodziny, chcemy nie mieć żadnych wątpliwości. Chcemy wiedzieć, co czy też kto zawinił. Ta wiedza należy się wszystkim Polakom – mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" kobieta.

A Obama nie odpisał

Jadwiga Gosiewska należy do Prawa i Sprawiedliwości i szefuje tej partii w powiecie sławieńskim. List do Benedykta XVI jest kolejnym, jaki Jadwiga Gosiewska wysłała w ostatnim czasie. Adresatem był także prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama. Jednak, jak mówi kobieta, na ten list nie otrzymała odpowiedzi.

ktom/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje