tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Pani Magdo! Pani pierwszej to powiem - Obciach!"

"Pani Magdo! Pani pierwszej to powiem - Obciach!"
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Artur Andrus i Krzysztof Skowroński o zmianach w "Trójce"

Przeciwnicy zmiany na stanowisku dyrektora radiowej "Trójki" protestowali przed siedzibą rozgłośni. Na demonstrację w obronie Krzysztofa Skowrońskiego zastąpionego przez Magdę Jethon, przyszło ponad sto osób.

- Po 20. latach należą się nam wolne media - powiedział do protestujących sam Krzysztof Skowroński. Wyszedł do nich tylko na chwilę, potem wszedł do budynku tłumacząc, że musi się spakować. Na pikiecie zjawiło się wiele osób ze świata mediów, artystów, polityków. Jak tłumaczyli, chcieli pokazać, że ich zdaniem zwolnienie Skowrońskiego to decyzja zła i upolityczniona.

Pani Magdo! Pani pierwszej to powiem - Obciach!

Napis na jednym ze sztandarów

Sukces stacji

- To, co starałem się zrobić, to zaszczepić w radiu ducha miłości i wolności, bo z tym zawsze kojarzyła mi się "Solidarność" - mówił do uczestników pikiety Skowroński. - I myślę razem z zespołem udało nam się to osiągnąć - dodał były szef "Trójki". Podkreślił, że jego Trójka odniosła sukces - słucha jej 2,5 mln ludzi w Polsce. - Media publiczne w Polsce mogą być potężne, jeśli będą rządzone dobrze - powiedział Skowroński.

Oglądaj
Jacek Żakowski o odejściu Skowrońskiego
Wideo: TVN24 Jacek Żakowski o odejściu Skowrońskiego

"Obciach"

"Gorszące", "haniebne", "skandal" czy "Krzysiek wrócisz" - skandowali uczestnicy demonstracji. Przez blisko godzinę podczas niej powiewały flagi "Solidarności", grała rumuńska orkiestra dęta, a aktorka Ewa Dałkowska odśpiewała tekst Jana Pietrzaka "Nadzieja". Największy transparent, podpisany Fronda, głosił: "Pani Magdo! Pani pierwszej to powiem - Obciach!", co nawiązywało do tytułu audycji prowadzonej kiedyś przez obecną dyrektor "Trójki". Na mniejszym napisano: "Solidarni z Trójką Skowrońskiego".

Oglądaj
Co dalej z "Trójką"? - mówi nowa dyrektor Magdalena Jethon
Wideo: TVN24 Co dalej z "Trójką"? - mówi nowa dyrektor Magdalena Jethon

Ponad 100 osób na manifestacji

Podczas manifestacji, poparcie dla Krzysztofa Skowrońskiego wyrażali m.in.: Bronisław Wildstein, Stanisław Sojka, Michał Zaremba, Krzysztof Wyszkowski, Jan Pospieszalski, Maria Wiernikowska, Piotr Skwieciński, Igor Janke, Wojciech Reszczyński, Jan Ołdakowski, Amelia Łukasiak, Jerzy Jachowicz, Marek Migalski, Jan Pietrzak, Piotr Semka.

ŁUD//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje