tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Palikot kupuje mieszkanie Ziobry

Palikot kupuje mieszkanie Ziobry
Foto: TVN24 Palikot chce odkupić mieszkanie Ziobry

- Chętnie odkupię mieszkanie od Zbigniewa Ziobry, aby mógł jak mężczyzna spłacić swoje długi - napisał na swoim blogu Janusz Palikot. Poseł najwyraźniej postanowił pomóc byłemu ministrowi, który skarżył się, że "straci dorobek życia" po tym, jak sąd nakazał mu przeprosiny lekarza Mirosława G. w trzech telewizjach. Koledzy z PiS już postanowili zrobić składkę dla Ziobry, teraz dorzucić chce się także Palikot. I planuje urządzić w kupionym mieszkaniu muzeum IV RP.

Sąd nakazał Ziobrze przeprosić doktora Mirosława G. za słowa "nikt już przez tego pana życia nie będzie pozbawiony" za pośrednictwem ogłoszeń wykupionych w trzech telewizjach. Ponadto poseł PiS musi zapłacić doktorowi G. 30 tys. złotych zadośćuczynienia.

- Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie - powiedział Ziobro w rozmowie opublikowanej w piątek przez "Dziennik". Według jego szacunków wykupienie spotów z przeprosinami to koszt od 200 do 500 tys. złotych.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w piątek, że partia zastanawia się nad zorganizowaniem zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ziobry.

Palikot chce pomóc

W sobotę na sprawę zareagował na swoim blogu Janusz Palikot. - Żal mi ich: nie wiedzą, jak mocno pobłądzili... - napisał o pragnących wesprzeć b. ministra kolegach Ziobry. I dlatego w szlachetnym geście postanawiam ratować ich złajdaczony honor, i niniejszym publicznie ogłaszam, iż chętnie mieszkanie od Zbigniewa Ziobry odkupię, aby mógł jak mężczyzna długi swoje spłacić i odejść bez rozgłosu oraz wstydu dla kolegów - napisał poseł.

Muzeum IV RP

W łazience – wanna Wassermanna. W gabinecie – laptop Ziobry i gwóźdź do trumny Leppera. W salonie przy stole – figury woskowe Lecha i Jarosława. Na ścianie – zdjęcie Dorna w kamaszach, w piwnicy sarkofag Blidy i teczki Gilowskiej. Przez pierwszy miesiąc dla wszystkich, a później dla studentów.

Fragment bloga Janusza Palikota

Janusz Palikot zamierza dobrze wykorzystać nieruchomość. Chce urządzić w niej muzeum IV RP.

"W łazience – wanna Wassermanna. W gabinecie – laptop Ziobry i gwóźdź do trumny Leppera. W salonie przy stole – figury woskowe Lecha i Jarosława. Na ścianie – zdjęcie Dorna w kamaszach, w piwnicy sarkofag Blidy i teczki Gilowskiej. Przez pierwszy miesiąc dla wszystkich, a później dla studentów – wstęp za darmo" - czytamy na blogu polityka.

Na koniec poseł otwarcie pyta: Panie Ziobro (...), ile Pan chce za mieszkanie?

Odpowiedzi jak dotąd nie dostał.

jk/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje