tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Padały we własnych odchodach. Psy jadły truchła

Padały we własnych odchodach. Psy jadły truchła
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Dramat zwierząt w gospodarstwie koło Kościerzyny

25 martwych owiec, 35 na skraju wyczerpania, dwa wycieńczone psy i trzy sztuki bydła w równie dramatycznym stanie ujrzeli inspektorzy OTOZ Animals w gospodarstwie w Owśnicach koło Kościerzyny. Gospodarz nie widzi w tym żadnej swojej winy: "Od tego jest lekarz, a nie ja". Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Zwierzęta były po kolana w kale, zimno miały, bo okien nie było. Przebywały w fatalnych warunkach.

Józef Tusk

Inspektorzy OTOZ Animals i policjanci znaleźli na miejscu ponad 20 martwych owiec, wycieńczone bydło i psy. Właściciel twierdzi, że "karmił zwierzęta należycie, a te martwe zatruły się cementem".

- Właściciel ma dobre chęci, ale to już starszy pan i nie ma z nim prawie kontaktu, stracił poczucie rzeczywistości - komentował Paweł Gebert z OTOZ Animals.

"Od tego jest lekarz"

Gospodarz stwierdził, że owce nie mogą być przecież otyłe, a martwa trzoda miała swoje wydzielone miejsce na terenie posesji. Mówił również, że zwierzęta były dobrze karmione, a do ich śmierci doprowadził cement, który zjadły. Mężczyzna dodał, że mięsem padłych owiec karmił psy.

Józef Tusk, technik weterynarii z Kościerzyny, powiedział, że "te zwierzęta nigdy nie były w dobrej kondycji, a właściciel dopóki mógł, to się nimi opiekował". - Zwierzęta były po kolana w kale, zimno miały, bo okien nie było. Przebywały w fatalnych warunkach - dodał. Jednak Tusk nie jest pewny, co do jednoznacznej przyczyny śmierci trzody: - Może były to bakterie, może padły z głodu.

Starszy mężczyzna, właściciel gospodarstwa, zostanie teraz przesłuchany. Najprawdopodobniej przebadają go również psychiatrzy. Decyzją burmistrza, zwierzętami tymczasowo zaopiekował się inny gospodarz oraz OTOZ Animals.

zś//gak/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje