tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Obrońcy księdza Natanka piszą do papieża

Obrońcy księdza Natanka piszą do papieża
Foto: youtube.com Na ks. Natanka została nałożona suspensa

Obrońcy ks. Piotra Natanka piszą w jego obronie do papieża i nuncjusza apostolskiego w Polsce. - Zagrożeniem dla polskiego kościoła nie jest ksiądz Piotr Natanek czy jemu podobni kapłani ale hierarchia kościelna - stwierdzili w liście umieszczonym na stronie duchownego. Pod apelem podpisało się do tej pory 1,4 tys. osób.

"Z ogromną przykrością informujemy ekscelencję o ciągłych atakach przez hierarchów kościoła, w tym arcybiskupa krakowskiego na ks. Piotra Natanka" - rozpoczynają list skierowany do nuncjusza abp. Celestino Migliore i "do wiadomości" papieża Benedykta XVI.

Podkreślają w nim, że "po zniszczeniu świętego kapłana, jakim jest arcybiskup Stanisław Wielgus, przyszła kolej na następnego, ks. Piotra Natanka". "Natomiast, my wierni kościoła katolickiego nie lękamy się ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale hierarchów kościoła katolickiego wprowadzających "nowości" w kościele i odciągających nas od świętej tradycji kościoła - tłumaczą.

Chcą spotkania nuncjusza z ks. Natankiem

"Serca nasze pragną powrotu do tradycji. Przyjmowania Komunii Świętej na kolanach, klęczenia w czasie liturgii na "Święty, Święty… na Baranku Boży… na błogosławieństwie końcowym. Pragniemy powrotu Pana Jezusa do centrum ołtarza. Pragniemy intronizować Pana Jezusa na Króla Polski" - kontynuują.

Dlatego stajemy w obronie Ks. Piotra Natanka, który pokazuje nam wiarę znaną z dzieciństwa i którą chcemy przekazać naszym dzieciom. Jest to wiara związana z najczystszym nauczaniem Jezusa i Jego Kościoła. Żadne unowocześnienia nie są potrzebne". (...) Dlatego zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek czy jemu podobni Kapłani ale Hierarchia Kościelna.

fragment listu

Jak przekonują, "niektórzy kapłani, w tym ks. Piotr Natanek rozumieją nasze pragnienia oparte na ewangelii i wierze w Jeden, Święty, Katolicki, Apostolski Rzymski Kościół".

"Dlatego stajemy w obronie księdza Piotra Natanka, który pokazuje nam wiarę znaną z dzieciństwa i którą chcemy przekazać naszym dzieciom. Jest to wiara związana z najczystszym nauczaniem Jezusa i jego kościoła. Żadne unowocześnienia nie są potrzebne". (...) Dlatego zagrożeniem dla polskiego kościoła nie jest ks. Piotr Natanek czy jemu podobni kapłani ale hierarchia kościelna" - stwierdzają.

Autorzy listu na jego końcu apelują do abp. Migliore o spotkanie z ks. Natankiem i proszą by "zainteresował się tą ważną sprawą".

Suspensa ks. Natanka

List obrońców ks. Natanka jest odpowiedzią na nałożoną na niego kilka dni temu suspensę przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

"Jako biskup Kościoła Krakowskiego, w poczuciu odpowiedzialności za Jego jedność (...) zmuszony byłem podjąć zasadnicze decyzje wobec kapłana naszej archidiecezji ks. dr. hab. Piotra Natanka i ukarać go suspensą" - napisał Dziwisz. Jak wyjaśnił, "podstawą niniejszej decyzji jest ostentacyjnie okazywane przez ks. Piotra Natanka nieposłuszeństwo, polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką Kościoła poglądów dotyczących królowania Jezusa Chrystusa, opartych na prywatnych objawieniach oraz inspirowanych obcymi nauce Kościoła doktrynami sekt eschatologicznych".

Decyzja ta oznacza, że ks. Natanek nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich.

nsz//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje