tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Nowy komendant wojewódzki. Poprzedni odwołany po śmierci antyterrorysty

zobacz więcej wideo »
Nowy komendant wojewódzki. Poprzedni odwołany po śmierci antyterrorysty
 • Dymisje w policji po śmiertelnym wypadkuDymisje w policji po śmiertelnym wypadku
 • Mariusz Ciarka o śmierci dowódcy antyterrorystów Mariusz Ciarka o śmierci dowódcy antyterrorystów
 • Mariusz Ciarka o dymisjach po śmierci dowódcy antyterrorystów Mariusz Ciarka o dymisjach po śmierci dowódcy antyterrorystów
Foto: Google Street View | Video: tvn24 Dymisje w policji po śmiertelnym wypadku

Kolejne zmiany w policji po tragicznym wypadku w Świnoujściu. W czwartek ze stanowiska został odwołany między innymi szef lubuskiej policji. W piątek poinformowano o powierzeniu jego obowiązków inspektorowi Krzysztofowi Sidorowiczowi, dotychczas pierwszemu zastępcy komendanta. Ze stanowiska został także odwołany jeden z zastępców zdymisjonowanego komendanta.

W czwartek resort spraw wewnętrznych i administracji w oficjalnym komunikacie poinformował, że w związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego oraz jego zastępcy.

Jak poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji, zgodnie z rozkazem komendanta głównego policji dowodzenie nad lubuskim garnizonem przejął w piątek inspektor Krzysztof Sidorowicz.

- Wobec 12 oficerów kadry kierowniczej (nie licząc Janiaka i Fabijańskiego) lubuskiego garnizonu toczy się procedura kadrowa związana z usunięciem ich z zajmowanych stanowisk - podkreślił Jaroszewicz.

Podejrzenie nieumyślnego spowodowania śmierci

Decyzje kadrowe zapadły po śmiertelnym wypadku, jaki wydarzył się po odprawie kadry kierowniczej gorzowskiej komendy odbywającej się w Świnoujściu. Doszło do niego podczas imprezy integracyjnej w czwartek około godziny drugiej w nocy. 47-letni antyterrorysta prawdopodobnie wypadł przez okno.

Pytany o przyczynę śmierci policjanta rzecznik Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Mariusz Ciarka odpowiedział, że te wszystkie czynności będzie szczegółowo badał prokurator. - My nie chcemy spekulować. Nie chcemy na chwilę obecną zbyt daleko idących wniosków wyciągać - podkreślił. Jak dodał, kluczowa będzie sekcja zwłok, która wykaże, co było przyczyną śmierci.

Oglądaj
Mariusz Ciarka o dymisjach po śmierci dowódcy antyterrorystów
Wideo: tvn24 Mariusz Ciarka o dymisjach po śmierci dowódcy antyterrorystów

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Zarządziła sekcję zwłok i badania toksykologiczne ciała policjanta. Wstępnie przyjęta kwalifikacja to nieumyślne spowodowanie śmierci.

- Przesłuchano w tej sprawie szereg osób, ponadto zlecono przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok zmarłego mężczyzny i badań toksykologicznych celem ustalenia, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ewentualnie innych substancji - przekazała w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Dodała, że w czwartek zakończyły się czynności prowadzone na miejscu.

"To wielka strata"

Policjant, który poniósł śmierć w Świnoujściu, od kilku miesięcy pełnił obowiązki dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Był funkcjonariuszem z ponad 22-letnim stażem. Przez większość służby był związany z sekcją, a następnie pododdziałem antyterrorystycznym. Został odznaczony srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, przyznanym przez Prezydenta RP. Miał żonę i czwórkę dzieci.

"To wielka strata dla najbliższych, a także całego środowiska policyjnego. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną w bólu" - napisał w komunikacie rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
zdzichkom1
zdzichkom1

a zieliński nadal sie śmieje. dawno to on powinien być odwołany

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje