tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nocne rozmowy pielęgniarek

Zarząd związku pielęgniarek w nocy przez kilka godzin rozmawiał z dwiema parlamentarzystkami PiS, które z zawodu są właśnie pielęgniarkami. Ta próba mediacji jak dotąd doprowadziła do telefonicznej rozmowy z pielęgniarkami okupującymi pokój w Kancelarii Premiera.

- Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych spotkał się w nocy z senator Janiną Fetlińską i poseł Jolantą Szczypińską - poinformowała rzeczniczka OZZPiP Ewa Obuchowska. Obie parlamentarzystki z zawodu są pielęgniarkami.

- Chcemy aby doszło do spotkania zarządu z czterema koleżankami, które od wtorku są w Kancelarii Premiera, ewentualnie aby jedna z nich wyszła do nas - wyjaśniła rzeczniczka.

Według jej relacji spotkanie trwało kilka godzin i odbyło się "na neutralnym gruncie". Dzięki mediacji parlamentarzystek PiS związkowi udało się przeprowadzić rozmowę telefoniczną z pielęgniarkami, przebywających od wtorku w Kancelarii Premiera.

- Koleżanki prosiły żeby dostarczyć im niezbędne rzeczy oraz owoce. Prosiłyśmy panią poseł, aby zgodzono się na dostarczenie tych rzeczy - podkreśliła. To już druga próba mediacji w sprawie sytuacji czterech kobiet w gmachu Kancelarii.

Rzeczniczka przypomniała, że w sobotę na spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich przedstawiciele OPZZPiP, OPZZL, OPZZ oraz samorządu lekarskiego poprosili Janusza Kochanowskiego, by podjął się mediacji pomiędzy protestującymi a stroną rządową. - Rzecznik wyraził na to zgodę, czekamy teraz na decyzję premiera - powiedziała Obuchowska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje