tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Nieludzka hodowla psów

Nieludzka hodowla psów
 

Zachodniopomorska policja zlikwidowała nielegalną hodowlę pitbulli przeznaczonych najprawdopodobniej do psich walk. Zwierzęta karmione rozkładającym się mięsem nie miały dostępu do wody i uwiązane były na krótkich łańcuchach.

Psy karmione były surowym i zepsutym mięsem
- Przesłuchiwany przez policję właściciel nielegalnej hodowli, przyznał się wyłącznie do znęcania nad zwierzętami. Prokuratura prowadzi dalsze przesłuchania - powiedział portalowi tvn24.pl Jakub Zaręba z choszcznieńskiej Policji.
Szczeniaki przewieziono do schroniska

Stanisław S. w nieczynnej chlewni trzymał 23 psy dorosłe i 12 szczeniaków. Pomimo panującego upału żaden z psów nie miał dostępu do wody.

Szkoła walki

Psy trzymane były w byłej chlewni

Zatrzymany mężczyzna zmuszał szczeniaki do walki między sobą o pożywienie wieszając im mięso na sznurku nad klatką. Wszystkie zwierzęta uwiązane były na krótkich łańcuchach, nie miały zapewnionego oświetlenia. Wokół rozchodził się fetor psującego się mięsa i psich odchodów.

Kierunek Niemcy?

Na pozór niegroźne...

Zdaniem obrońców zwierząt, była to typowa hodowla przygotowująca psy do walk. Ich zdaniem, szczeniaki miały trafić do Niemiec gdzie walki psów choć nielegalne, odbywają się regularnie.

Intratny "biznes"

Portal tvn24.pl dowiedział się nieoficjalnie, że w Polsce stawki za psa wyszkolonego do walk dochodzą do 10 tysięcy euro, stawki w nielegalnych zakładach dotyczących psich walk do 150 tys. euro, tzw. "bilet" czyli zawiadomienie o miejscu gdzie nielegalne walki się odbywają, i możliwość obejrzenia walk kosztuje na ogół 5000 złotych.

Hodowca przed sąd, psy do schroniska

51-letni mieszkaniec Pełczyc koło Choszczna odpowie teraz za znęcanie nad zwierzętami. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Uwolnione spod jego „opieki” psy trafiły do schronisk dla zwierząt. Były na tyle agresywne, że pracownicy schronisk musieli wzywać specjalistyczną ekipę, która pomogła pitbulle powsadzać do specjalnych klatek.

bas//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje